Zamów reklamę 508 860 500
brak sond

serwis internetowy alemiasto.pl

istnieje od 1 kwietnia 2006 roku. Po blisko trzech latach, serwis nabrał zupełnie nowego oblicza. Amatorski projekt przekształcił się w pełni profesjonalny serwis, dostarczający przede wszystkim - wiadomości z życia miasta i regionu.


W dobie Internetu, kiedy dostęp do tej usługi jest możliwy na szeroką skalę, grupa młodych ludzi chętnych do działania postanowiła stworzyć serwis internetowy Aleksandrowa Łódzkiego. Przez długie, zimowe wieczory i noce, w zaciszu domowych pokojów opracowano strukturę strony, powstała szata graficzna, opracowano teksty i co najważniejsze - wszystko to opublikowano i nazwano "ALemiasto".

Ciekawą datą premiery jest 1 kwietnia, która nie jednemu kojarzy się z dniem prima-aprilis. Jednak nasz serwis nie był żadnym żartem, a powstał zupełnie poważnie!

Dlaczego ALemiasto?


Nazwa "alemiasto" kryje w sobie dwa znaczenia ma dwa znaczenia.

Pierwsze - "ale miasto" - nawiązuje do zdziwienia, zachwytu, a czasami nawet oburzenia nad tym co się dzieje w naszym miasteczku.
Drugie - to połączenie dwóch skrótów. "al" to pierwsze litery nazwy miasta, natomiast "emiasto" oznacza internetową formę miasta. Połączenie tych dwóch członów, tworzy nazwę: ALemiasto.

Warto zwrócić uwagę na logo serwisu, które nawiązuje do oficjalnych barw gminy Aleksandrów Łódzki.

Hasło przewodnie serwisu ALemiasto.pl - Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem, to tekst piosenki "Definicja" z albumu "W..." Włodiego.


Pragniemy się wciąż rozwijać! Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły, sugestie i uwagi.