Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > Stasiak z Pucharem Świata
źródło: karate.pl / własne / dodał: Michał Kiński
16.06.2011 10:08:21
Damian Stasiak zwyciężył, a Maria Depta zajęła trzecie miejsce, podczas VI Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym. Zawody odbyły się w sobotę, 11 czerwca w Gdyni. Damian i Maria reprezentują na co dzień Towarzystwo Sportowe Sokół Aleksandrów. To był ich debiutancki występ na tym szczeblu zawodów. Damian Stasiak w walce finałowej pokonał Kanadyjczyka Todda Parkera.

- Cieszę się, że udało mi się w takim stylu zdobyć puchar świata. To był najlepszy styl, w jakim mogłem to zrobić. Dziękuję mojemu klubowemu trenerowi Radosławowi Olczykowi za przygotowanie i wsparcie, również za wsparcie trenerowi kadry narodowej Krzysztofowi Neugebauerowi oraz wszystkim kibicom - powiedział zdobywca I miejsca w szóstej edycji pucharu świata Damian Stasiak.

Wśród kobiet w walce finałowej zwyciężyła debiutująca w pucharze świata Justyna Marciniak (Lubelski KKT), pokonując doświadczoną zawodniczkę, mistrzynię świata w kata indywidualnym Virę Kucherenko z Ukrainy. Dwie kolejne reprezentantki Polski: Marta Niewczas (KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego) i Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) walczyły o III miejsce. Tę walkę wygrała również debiutująca zawodniczka – Maria Depta, która zastąpiła nieobecną Augustinę Scartascini z Argentyny.

-Był to niespodziewany dla mnie start i jestem z niego bardzo zadowolona. Był to także mój debiut w konkurencjach indywidualnych na imprezie światowej rangi. Tak dobry start nie byłby możliwy bez mojego trenera Radosława Olczyka, kolegów klubowych i kolegów z kadry. Dziękuję senseiowi Włodzimierzowi Kwiecińskiemu, że dał mi szansę wystartować – powiedziała Marysia Depta.

Gdynia gościła znakomitych karateków tradycyjnych z 9 krajów, którzy rywalizowali o zwycięstwo w VI Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym. Honorowy patronat nad zawodami objęli: Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Zawody pucharu świata swoją obecnością zaszczycił Richard Jorgensen – prezydent Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego (ITKF). Zmagania najlepszych karateków gorąco dopingowali kibice oraz dzieci startujące w odbywającym się w sobotę i niedzielę XI Pucharze Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym.

Zarówno wśród rywalizujących kobiet, jak i wśród mężczyzn w ścisłych czwórkach znaleźli się wszyscy reprezentanci Polski, a walki przebiegały na bardzo wysokim poziomie technicznym. Włodzimierz Kwieciński – wiceprezydent ITKF i prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego start naszych zawodników podsumował słowami:

- Jestem bardzo zadowolony, że zwycięzcy wygrali punktami technicznymi, dzięki technice karate tradycyjnego. To dla mnie najważniejsze. Cieszę się, że widziałem te piękne akcje.

- Spisali się na medal. Spodziewaliśmy się finału w wykonaniu Polaków. Poziom wyszkolenia i przygotowanie dawał im na to duże szanse. Jestem bardzo zadowolony. Cały czas trenujemy, a nasze plany to mistrzostwa świata w 2012 r. w Polsce. Jesteśmy na dobrej drodze do dalszych sukcesów - podsumował start Polaków Krzysztof Neugebauer, trener kadry narodowej, trzykrotny zdobywca pucharu świata.

W pucharze świata startują zawodnicy wskazani przez Komitet Techniczny Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego (ITKF). Zawody rozgrywane są systemem pucharowym indywidualnym. Startuje 8 zawodników i 8 zawodniczek w konkurencjach technicznych (kitei, kata) i w walce bezpośredniej – muszą wykazać się wszechstronnym przygotowaniem technicznym. Zawody pucharu świata odbywają się co dwa lata.

->Zobacz fotorelację z zawodów.
comments.gif, 1,4kB7 read.gif, 1,5kB 2362 print.gif, 1,4kB

Galeria

galeria
galeria

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
16.06.2011 16:28

Szczególnie stajemy na głowie, aby dzieci i młodzież jak najpóźniej zetknęły się z tym obrzydliwym i szkodliwym płynem, a już specjalnie sportowcy. I jakie nagrody otrzymują sportowi zwycięzcy? - PUCHAR!!! A jak wiadomo puchary raczej nie służą do picia mleka czy herbaty... Smutny widok przedstwiają często hole szkół przypominające nie tylko barek, ale i bar, jeśli w szkoła dopracowała się wielu zwycięzców w sporcie. I co dziwne - zwycięzcy olimpiad matematycznych nie otrzymują pucharów! Szkoda ich mózgów?

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
17.06.2011 10:57
... IP: 212.2.96.*

pewnie teraz bedzie chodzil i sie chwalil!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
17.06.2011 16:29
laik IP: 83.14.78.*

Ten Puchar zawsze odbywa sie w Polsce.Startuje kilkoro technikow z Polski i paru kelnerow. Zawsze wygrywa nasz zawodnik.To jak walki bokserow z niemieckich stajni w Niemczech.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
17.06.2011 17:03
22A IP: 78.8.116.*

widzę,że niektórych zazdrość zżera, brawo sąsiad jest czym się chwalić!!!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
18.06.2011 09:58
Aleksandrowianin IP: 212.2.96.*

Niech się lepiej zajmie tym co umie czyli niczym!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
18.06.2011 14:31
IP: 83.14.78.*

Wygranie turnieju jest powodem do radosci dumy.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
18.06.2011 21:27
sąsiad Alexa IP: 85.89.184.*

Gratulacje. Od dłuższego czasu docierają wieści, że w Aleksie jest mocna ekipa karateków, która ma również osiagnięcia w szkoleniu młodzieży.Zdobycie pucharu w tym roku potwierdziło tę opinię. Malkontentom i zawistnikom radzę aby odważnie zaprezentowali swoje osiągnięcia sportowe.Pochwalcie się chłopaki. Choćby tylko uzyskaniem najlepszego czasu w slalomie pomiędzy monopolowym, dyskoteką a nocnym na stacji benzynowej.A może w jedzeni pączków na czas.

dodaj odpowiedź