Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > Nowy zespół walczy o I ligę
źródło: własne / dodał: Michał Kiński
22.09.2010 11:45:14
- Naszym celem jest awans do I ligi kobiet - mówi trener Jedynki Aleksandrów Aleksander Klimczyk. - Jednak zdajemy sobie sprawę, że w tym roku będzie ciężko awansować, bo spośród czterech grup II ligi awansują tylko dwie drużyny. A kandydatów jest co najmniej kilku - dodaje szkoleniowiec.

Siatkarki są dobrej myśli i za rok chciałyby rozpocząć sezon w I lidze. - Raczej wiemy, o co będziemy grać, o powrót Jedynki do I ligi kobiet, czego wszystkie naprawdę bardzo chcemy – zapewnia przekonująco libero drużyny Sylwia Korzycka.

Inauguracja sezonu zaplanowana jest na najbliższą sobotę - 25 września, Jedynka podejmie na wyjeździe Zawiszę Sulechów, zaś 2 października przed własną publicznością zmierzy się z RSMS Police. W ostatni weekend przed startem ligi Jedynka zajęła 1 miejsce w turnieju Płomień Cup Sosnowiec. Podopieczne trenera Aleksandra Klimczyka wygrały wszystkie mecze po 2:0 i to zdecydowanie.

Wcześniej aleksandrowianki rozegrały turniej w Częstochowie i zajęły 2 lokatę. Przegrały jedynie z mistrzyniami Szwecji - Engelholm Roley. - Była szansa wygrać turniej, ale ostatecznie w całym meczu mistrzynie ze Szwecji okazały się lepsze - mówi Klimczyk.

Zespół Jedynki jeszcze przed wyjazdem na zgrupowanie został wzmocniony nowymi zawodniczkami. - Bezpośrednio przed startem ligi prawdopodobnie nikt już nie dołączy do drużyny - mówi szkoleniowiec Jedynki. - Będziemy grać składem, który został wzmocniony przed obozem, ale nie ukrywam, że jeszcze przed przygotowaniami prowadzone były rozmowy z potencjalnymi zawodniczkami. Niestety, niektóre stwierdziły, że II liga ich nie interesuje - dodaje Klimczyk.

Podczas obozu w Dziwnówku Jedynka wygrała turniej w Pobierowie, a w drodze powrotnej przegrała w sparingu z beniaminkiem I ligi Piecobiogaz Murowana Goślina 2:3. Siatkarki ten okres czasu przepracowały solidnie. - Myślę, że trenerowi w czasie obozu głównie zależało na technice indywidualnej i wytrzymałości – mówi Sylwia Korzycka. – W planach było więcej treningów w terenie, ale niestety plany pokrzyżowała pogoda. Dlatego większość czasu spędziliśmy w hali.

DRUŻYNA WOLI NOWĄ HALĘ

Podobnie jak w ubiegłym sezonie, Jedynka mecze rozgrywać będzie w hali Szkoły Podstawowej Nr 4. Działacze klubu zastanawiali się nad przenosinami do nowej hali przy Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Sztaszica, gdzie jest lepszy parkiet i organizacyjnie obiekt jest bardziej przystosowany do gry siatkarek w II lidze. Również byłoby to udogodnienie dla kibiców, gdzie hala pomieściłaby ich nieco więcej, ponieważ znajduje się specjalna trybuna.

Jak nas nieoficjalnie poinformowano, problemem jednak są sprawy finansowe. Klubu nie stać na wynajęcie hali, bo koszty wynajmu są znacznie większe.

Zespół nie ukrywa, że wolałby przenieść się do nowej hali i właśnie tam wywalczyć powrót na zaplecze ekstraklasy. Jednak trzeba pamiętać, że hala "Czwórki" zdała egzamin. W ubiegłym sezonie pomieściła kibiców i na organizację meczów nikt nie narzekał. Natomiast, jeśli nowa hala miałaby pomóc drużynie w awansie, to czemu rezygnować z takiego udogodnienia? Bo wydaje nam się, że jeśli stać Jedynkę na powrót do I ligi, to i stać klub na wynajęcie nowej hali. Tym bardziej, że znajduje się w Aleksandrowie, choć przy szkole, która należy do powiatu. Ale pamiętajmy, że nasza gmina z własnego budżetu dołożyła się do budowy hali!

Jedynka Aleksandrów w sezonie 2010/11:

Klaudia Maryniak, Sylwia Korzycka, Katarzyna Buchalska, Agnieszka Rajkowska, Karolina Wiśniewska, Karolina Michalkiewicz, Aleksandra Przepiórka.

Nowe zawodniczki: Ewelina Ryznar (Siarka Tarnobrzeg), Daria Bąkowska (Gedania Gdańsk), Maja Motylewska (Budowlani Toruń), Aurelia Pałyga (Siatkarz Wieluń) i Katarzyna Łubis (MKS Ozorków, a wcześniej UKS Jedynka).

Odeszły: Agnieszka Wołoszyn, Marta Wankiewicz, Magda Blomberg i Karolina Olczyk.

Prezesem klubu jest Grzegorz Andrzejczak, trenerem Aleksander Klimczyk, kierownikiem Jarosław Siech, a masażystą Grzegorz Florczak.

Sezon 2010/11 Jedynka Aleksandrów w grupie I II ligi:

Budowlani Toruń, Zawisza Sulechów, Energetyk Poznań, Jedynka Aleksandrów, WSG Bydgoszcz, PTPS Piła II, MUKS MEKRO Świecie, Piast Szczecin, Sokół Mogilno, Czarni Słupsk, RSMS Police.

Zachęcamy wszystkich kibiców siatkówki do wspólnego kibicowania drużynie. Nowy trener, nowy prezes i nowa drużyna w tym sezonie mają jeden cel - awans do I ligi kobiet. A my kibice musimy im w tym pomóc!
comments.gif, 1,4kB2 read.gif, 1,5kB 1523 print.gif, 1,4kB

Galeria

galeria

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
24.09.2010 11:05
IP: 89.231.48.*

pomożemy...pozdrawiamy

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
24.09.2010 19:22
luzik IP: 83.26.62.*

patrząc na zespoły z jakich miast grają to szacunek...(wojewódzkie lub powiatowe)to nasz mały skromny aleksandrów mierzy bardzo wysoko oby tylko ze skutkiem pozytywnym...

dodaj odpowiedź