Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > RÓŻNE "PRAWDY" NASZEJ GMINY
źródło: tekst nadesłany / dodał: Redakcja ALEMIASTO.pl
19.10.2018 09:59:54
Niezapomniany ksiądz Tischner podzielił występujące w Polsce "prawdy" na trzy rodzaje: 1. święta prawda, 2. też prawda i 3. gó...no prawda. Różni ludzie posługują się tymi prawdami w różnych proporcjach. My mieszkańcy Aleksandrowa i bliskich okolic nazbyt często częstowani jesteśmy prawdą nr 3 i to w sposób oficjalny przez "Wierchuszkę" tutejszych władz lokalnych.

Minęła kolejna kadencja i - jak sądzę - należałoby rozliczyć się z mieszkańcami tutejszej gminy z taką swadą zapewnianych przez tutejszego burmistrza o najprzeróżniejszych, wspaniałych "sukcesach", które niechybnie miały spaść na naszą gminę i przemiło nas, prostych zjadaczy chleba, zaskoczyć.

Były to trzy sztandarowe projekty rzeczywiście wspaniale się prezentujące, oto one
1 - Budowa ścieżek rowerowych.
2 - Termomodernizacja 104 "kamienic"
3 - Wspólne z innymi gminami zrzeszonymi w Miedzy gminnym Związku BZURA, wybudowanie i uruchomienie zakładu obróbki i utylizacji śmieci komunalnych.

Burmistrz Jacek z właściwą sobie, acz niczym nie uzasadnioną, pewnością siebie twierdził, że nasza gmina otrzyma z Marszałkowa miliony złotych na ścieżki rowerowe i termomodernizację 104 "KAMIENIC". Podobna w stylu i wypowiedziana także jako już załatwiona, była sprawa zakładu utylizacji śmieci. Był filmik z placu budowy i solennie wypowiedziana obietnica, że zakład ruszy, a my mieszkańcy nareszcie uwolnimy się od dyktatu firm zbierających nasze śmieci i będziemy płacić godziwe, niezawyżone rachunki.

Tak wyglądały propagandowe przechwałki tutejszej "perły". Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Jak to wyglądało w "realu"? No, już nie tak różowo. Z "kompleksowego rozwiązania problemu ścieżek rowerowych w naszej gminie" (to słowa burmistrza) udało się tylko w gminnej gazecie obrzucić błotem i dokonać zupełnie absurdalnej próby obwinienia o brak możliwości wywiązania się z obietnicy, Pana Marka Szewczyka, potencjalnego już w tamtym czasie (2017 rok) kandydata na burmistrza w tegorocznych wyborach samorządowych. Chwyt był wyjątkowo podły i nawet trudno go komentować , a na dodatek nic nie dał, bo nawet "wyznawcy" tutejszej ekipy w to nie uwierzyli.

Sprawa termomodernizacji, na nasze mieszkańców nieszczęście weszła w fazę realizacji. Szans na owe miliony nie mamy żadnych, bo to co zostało przygotowane jako dokumentacja, na podstawie której gmina miałaby dostać dotację unijną, ma tyle wad i nieprawidłowości, że tylko wykonanie tej dokumentacji na nowo mogłoby uratować sytuację, pod warunkiem spełnienia postawionych przez Unię wymogów. To natomiast bez daleko idących remontów większości przeznaczonych do termomodernizacji budynków, jest niemożliwe, szkopuł w tym, że pieniądze unijne przeznaczone są TYLKO na ocieplenie, a remonty gmina musiałaby zrobić za własną kasę, a tej nie ma.

Próba przerzucenia koniecznych remontów na barki wykonawcy skończyła się zejściem tego ostatniego z budowy. Na dziś mamy "rozgrzebany" projekt, sprawę sądową z wykonawcą i brak szans na wykorzystanie unijnej dotacji na ten cel.

Pozostał ostatni "sztandarowy projekt", wspólna budowa Zakładu Utylizacji śmieci i tu zamiast sukcesu same straty. Nasza gmina wchodząc do związku BZURA zapłaciła 3,2 mln zł wpisowego, pewnie każda z gmin płaci jakieś coroczne składki na działanie owego związku. My mieszkańcy nadal za śmieci płacimy co raz drożej, a przed tegoroczną podwyżką opłat uratowały nas wybory, przy czym Urząd Gminy już przewiduje dopłatę z budżetu gminnego za ten rok chyba około miliona zł. Jedynym beneficjentem z naszej gminy, który systematycznie korzysta z naszego członkostwa w związku BZURA jest burmistrz, który od kilku lat co miesiąc kasuje ponad 3 tys. zł.

A jak wychodzimy na tym my, mieszkańcy? Wychodzimy kiepsko, jak na dzień dzisiejszy to wydaliśmy 3,2 mln. wpisowego, płacimy składkę, a czeka nas jeszcze solidarna spłata roszczeń firmy Strabag, która zeszła z budowy po jej wstrzymaniu przez wyrok sądowy. Pierwsza sprawa w sądzie o odszkodowanie odbędzie się chyba w listopadzie tego roku i potrwa długo a budowa nie ruszy, bo po pierwsze z końcem tego roku kończy się ważność finansowania budowy, po drugie aktualne koszty budowy będą wyższe nawet o 35%, a po trzecie, finansowanie ze środków unijnych jest bardzo mało prawdopodobne. Jestem ciekaw kto da gminie kredyt na spłacenie bardzo prawdopodobnych, zasądzonych przez sąd kosztów. Jak więc widać burmistrz wraz ze swoją kompanią idzie do wyborów ponownie roztaczając przed grupą naiwnych miraże "świetlanej przyszłości" licząc ponownie i oby tym razem niesłusznie, że Ciemny Lud" to kupi.

Zastanówmy się więc przy urnie wyborczej czy warto głosować na kogoś kto nazbyt często posługuje się Tischnerowską prawdą nr 3, a do tego uważa to za rzecz normalną, bo nie słyszałem ani nie czytałem słowa wyjaśnienia czy przeprosin za niedotrzymanie trzech najważniejszych obietnic inwestycyjnych upływającej kadencji.

[JS]

comments.gif, 1,4kB107 read.gif, 1,5kB 1807 print.gif, 1,4kB

Galeria

galeria

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
20.10.2018 08:11
Andy IP: 82.145.149.*

Obudzilišcie się przed wyborami, tyle że to wszystko prawda.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
20.10.2018 12:01
Widz. IP: 5.173.160.*

Przy naszej aleksandrowskiej telewizji to tvn24 jest obiektywna stacją.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
20.10.2018 15:04
Edek Środoń IP: 95.48.201.*

Brawo PIS!,

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
20.10.2018 19:27
obiecanki cacanki IP: 31.182.196.*

To prawda, w mieście nie dzieje się nic, totalna stagnacja, w Łodzi co chwilę jakieś projekty, ścieżki są prawie wszędzie, rower miejski. u nas DUPA

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
21.10.2018 20:26
IP: 95.41.110.*

Parafrazując nieco Marszałka (tego od Kasztanki) - co wypada wszak mamy 100 lecie - można by rzec: gmina wspaniała, tylko burmistrz do d.... Tajemnicą pozostaje dlaczego mądrzy mieszkańcy wspaniałej gminy wybierają sobie takiego burmistrza.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
23.10.2018 10:53
Darek IP: 212.191.197.*

Oj, to się porobiło! Zmontowana na prędce ekipa startująca pod sztandarami panującej partii czyli głównie eks "Przedsiębiorcy" mają za złe, że burmistrz i jego ekipa czegoś tam nie zrobiła. Najczęściej tego co sami usilnie sabotowali. Czytałem w tzw. "Alternatywach" artykuł w którym wylewano krokodyle łzy, że J. Lipińskiemu nie udało się doprowadzić do utworzenia schroniska dla zwierząt na Rudzie Bugaj przy oczyszczalni. A kto rozpętał awanturę o to właśnie schronisko? Zaraz, zaraz, czy nie przypadkiem gwiazda Aleksandrowskiego PiS-u pan dr Masiarek? To zupełnie tak jak z budową hali sportowej na ul. Bankowej. Najpierw sam pan "przedsiębiorca" Mieczysław D. Chwalił się, ze wstrzymał swoimi donosami budowę, a potem groził sądem, za oczernianie go tym faktem. Albo niegdysiejsze "osiągnięcie" radnych z miejskiej opozycji w postaci zaskarżenia do wojewody, czy gdzieś tam, projektu uchwały obniżającej stawki opłat za wykup wieczystej dzierżawy pod blokami w wyniku czego lokatorzy musieli zapłacić 100% zamiast proponowanych przez miasto 10%. To są przykłady tej właśnie "gówno prawdy" o metodach działania ludzi obecnie skupionych pod sztandarami PiS w naszym mieście. Nie potraficie NICZEGO konstruktywnego zaproponować, bo na niewielu rzeczach się znacie. No, oczywiście poza konsekwentnym rozdmuchiwaniem mniejszych lub większych niedociągnięć burmistrza i jego ekipy. Zdaje się, że PiS zdobędzie 7 czy 8 mandatów w radzie i to tylko dzięki zmianie ordynacji na proporcjonalną. W starej formule mielibyście ZERO!!!! i to by odzwierciedlało Wasze kompetencje do rządzenia miastem i gminą. Dzięki Bogu będziecie tylko opozycją. unikniemy w ten sposób bajzlu porównywalnego do tego co Wasi mocodawcy "dokonali" na szczeblu centralnym. Mieszkańcy nie dali się na szczęście złapać na Wasze obiecanki-cacanki. Będziemy mieli 5 lat względnego spokoju. Będziecie bruździć, obsr..ać, próbować blokować, itp. ale mam szczerą nadzieję, że będziecie traktowani chociaż w części tak jak dziś np. marszałek Sejmu traktuje obecną opozycję parlamentarną.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
23.10.2018 13:04
IP: 77.114.103.*

Ślepota - nawet jeżeli to t

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
23.10.2018 18:52
IP: 89.228.165.*

cytując "klasyka" który ma nadzieje ze będzie to nowa tradycja; serdecznie gratuluję Jackowi Lipińskiemu:), a portalowi alemiasto proponuję samorozwiązanie na warunkach honorowych. Bywało tu zabawnie, czasem strasznie, ale ostatnio to już po prostu - nudno.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
24.10.2018 02:34
wyborca IP: 192.162.151.*

Aleksandrowski PiS dostał baty i wszystko na ten temat.Lipiński ograł ich jak Leon zawodowiec.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
24.10.2018 07:15
IP: 82.145.149.*

A o co chodzi z Rozniakowskim

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
24.10.2018 14:08
Komentator IP: 77.253.100.*

Dość przykro czytać komentarze typu "osztustwo" przecież ten człowiek być może miał czyste intencje. Myślałem, że bądź co bądź wykształceni ludzie skupią się na przyszłej edukacji wyborców, a spotkaliśmy się z paniczną reakcją systemu odpornościowego ówczesnego stanu :) System działa. Kłaniam się bardzo nisko, ze szczerym szacunkiem, architektowi tego przedstawienia.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
25.10.2018 12:15
andy IP: 82.145.149.*

są za , są przeciw głosy.No cóż demokracja. Tylko problem leży w tym że w naszym kraju z jej przywilejów korzystają ludzie władzy , natomiast szaraczki mają nie tylko problem z interpretacją ale i dobrym wyborem.Pokłosie lat minionych , zacofanie mentalne powodują że przechodzą wałki władzy , naciąganie prawa . Za kombinacje burmistrza odpowiedzialność ponoszą wyborcy głosujący bezrefleksyjnie ,ale faktem jest też że tzw. opozycja nie potrafi zaprezentować kontrkandydata wygrywającego. Wszystko się rozmywa i ginie w pamięci. A Ruda wystrychnął wszystkich, a najbardziej koterię marionetek uzależnionych finansowo od gminy

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
25.10.2018 12:30
andy IP: 82.145.149.*

i jeszcze jedno . Prawo na zachodzie jest ściśle przestrzegane i egzekwowane, szczególnie wobec ludzi władzy. U nas prawo jest naginane naciągane i kombinowane na wszelkie możliwe sposoby szczególnie przez władzę, a to demoralizuje wszystkich .

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
28.10.2018 14:07
JAŚ IP: 78.8.90.*

A ja mam dobrą zmianę w toalecie. Najlej sobie browara i oglądam dwóch nowych Duminowskich im bydzie lżej bo do roboty im niebardzo.. ONI KRYTYKOWAĆ TOLUBIĄ A ZIELONEGO OJĘCIA NIE MAJĄ TYLKO LETTKO. OZDROWIENIA ZBYŁEJ ZK TEOFILÓW. MIECIO NIE WYGŁÓIAJ SIĘ BO WIEM JAKIM BYŁEŚ DZIAŁACZEM.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
29.10.2018 09:41
IP: 37.7.183.*

Adaś R-R, harcerz ze specjalnością "sobieradek" ogłosił (na aleksandrowonline.pl tezę, że rak toczy aleksandrowski urząd miejski. To żadna wiadomość dla każdego (no prawie każdego), kto mieszka w Aleksandrowie i miał jakąkolwiek styczność z najlepszym (ponoć) burmistrzem i jego ekipą. Prawdziwym hitem będzie informacja o wyprowadzeniu z ratusza w kajdankach "perły samorządu" i obrazy, jak z tego budynku (ozdobionego, a jakże Temidą) uciekają takie tuzy jak: skarbnik, sekretarz i pomniejsi urzędnicy. To dopiero będzie zasługa harcerza R-R, który awansuje na jedynego sprawiedliwego.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
31.10.2018 23:13
IP: 5.173.208.*

Dlaczego w Aleksandrowskich mediach cisza ,ze pani Hanajczyk walczy o prezedenture Zgierza w drugiej turze.Media Aleksandrowskie wstydzcie sie .kiedyś 90% wiadomosci to pani Agnieszka teraz jak nie dzieli loża z burmistrzem to traktujące ja jak zero.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
01.11.2018 20:11
IP: 192.162.151.*

perpetuum napisane z błędem przepraszam

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
21.11.2018 09:09
Stanisław IP: 79.237.48.*

Poseł Marek Matuszewski ze Zgierza zawieszony w prawach członka PiS. Decyzja szefa PiS może mieć związek z informacjami, jakie w październiku zamieścił ?Fakt". Według tej gazety poseł Matuszewski miał stworzyć w Zgierzu ?pajęczynę powiązań rodzinnych".

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
17.12.2018 12:21
krycha16 IP: 192.162.148.*

ok

dodaj odpowiedź