Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > Trwa rekrutacja wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI
źródło: informacja nadesłana / dodał: Dawid Przybylak
13.09.2018 08:56:16
W Aleksandrowie Łódzkim również można zostać wolontariuszem. Na śmiałków czeka kilkanaście miejsc. Kandydaci mogą zgłaszać się do 30 września przez stronę www.superw.pl. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

SZLACHETNA PACZKA od 16 lat łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą ich wesprzeć. Tylko rok temu pomoc otrzymało blisko 21 tys. rodzin, a wartość pomocy przekazanej sięgnęła 54 mln złotych.
Bez wolontariuszy, nie ma Paczki i Akademii
W ubiegłym roku Paczka połączyła ponad milion Polaków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca SuperW - wolontariuszy, wspomagających Paczkę. Ich rola jest kluczowa.
Wolontariat, który rozwija

- Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji, w tym biznesowych - podkreśla ks. Stryczek. - To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy - dodaje.
Również sami wolontariusze potwierdzają, że udział w Paczce, nauczył ich m.in. planowania, dobrej organizacji pracy, komunikatywności i współpracy z innymi.
Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Wiosna oraz jego projektami społecznymi.
www.szlachetnapaczka.pl


comments.gif, 1,4kB36 read.gif, 1,5kB 949 print.gif, 1,4kB

Galeria

galeria

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
13.09.2018 10:44
x.X IP: 77.112.180.*

Wolontariat to z całą pewnością - tak jak cała akcja czynienia dobra w formie paczek i każdej innej - rzecz szlachetna, ważna społecznie. Jest na nią pora w zasadzie codziennie. Jednakże teraz jest temat wyborów do rady miasta, no i burmistrza na kolejne 4 lata. Czyżby wszyscy tak się dali zastraszyć panu eksprokuratorowi zasiadającemu w ratuszu już 1,5 dekady, że boją się głowy podnieść? Jest groźny - nieraz to pokazał mszcząc się na swoich przeciwnikach. Formy różne: proces sądowy, zastraszanie , groźba utraty pracy u gminie (przedszkolu, szkole, spółce należącej do miasta, ratuszu itp.), niełaska władzy czyli koniec przywilejów wszelakich. Nie powinno to jednak być ważnym powodem z rezygnacji kontrkandytata (a może kontrkandydatki) by stanąć w wyborcze szranki z miłościwie panującym - od lat wielu - burmistrzem. Wydawana za gminne, czyli wyborców gazetka, a i gminna telewizja, promuje pana burmistrza od zawsze. A w niby opozycyjnym portalu cisza wyborcza. Zamiast wyborczej dysputy, prezentowania kontrkandydata, programu, rozmawiania o zmianie stylu sprawowania władzy temat zastępczy o szlachetnej paczce. Czyżby wszyscy się pogodzili z tym, że nic się nie da zrobić? Że miasto jest skazane na człowieka nie lubianego, który raz zdobytej władzy nie odda nigdy i nikomu? Czy nie pora już najwyższa rozbić ten gminny układ nieformalnych powiązań, skostniały niebywale i przynoszący niektórym spore profity. Czyż nie czas na zmianę? Zamilkła (podsłuchiwana) pani poseł, zamilkł harcerz Róża-R, milczą "przedsiębiorcy" i zacni obywatele miasta też nic nie mówią. Dziwy, nad dziwami.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
17.09.2018 07:28
Absurd. IP: 94.254.130.*

Byłem świadkiem jak w tym roku w łodzi w markecie wolontariusze zbierali jeszcze przybory szkolne do koszykow przy kasie w markecie .Odzew był znikomy większość ludzi bylo zdziwionych ze w czasach 500 +,300+ darmowych książek jeszcze dziaduja.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
17.09.2018 23:06
IP: 192.162.151.*

Ponieważ z jakichś powodów nie można wpisywać swoich uwag na temat termomodernizacji pozwoliłem sobie w drodze wyjątku wyrazić swoje osłupienie spowodowane filmem pokazującym kulisy wykonania tejże termomodernizacji w 104 "KAMIENICACH" metropolii Aleksandrów Łódzki. Kiedy już doszedłem do siebie po rewelacjach zawartych w filmie mam jedną jedyną uwagę. Uważam za absolutnie konieczne aby w trybie natychmiastowym ubezwłasnowolnić i zamknąć w psychiatryku cały zespół odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji przetargowej. Czegoś takiego nie wymyśliłby nawet kompletny idiota. Gdzie był nadzór merytoryczny nad pracą tego zespołu, kto personalnie podpisał się pod dokumentacją techniczną. która stanowi integralną część dokumentacji przetargowej. takich pytań można mnożyć bez liku. Szokuje też bezmyślność wykonawcy, który po wygraniu przetargu miał pełną możliwość zapoznania się z faktycznym stanem "KAMIENIC" przeznaczonych do termomodernizacji. Przecież od samego początku można było stwierdzić absurdalność całego przedsięwzięcia. Burmistrzu gratuluję personelu o kompetencjach którego bredziłeś nie raz w swoich "bajeczkach dla naiwnych", który nie wiadomo dlaczego ma tytuł "kuriera aleksandrowskiego" Myślę, że tym jakże znamiennym projektem przekonałeś dotychczas nieprzekonanych, kim tak naprawdę jest twój "genialny" zespół. Można powiedzieć -Boże jak Ty to widzisz i nie grzmisz. I jeszcze jedno, jak się mado tego twoje wielokrotne nagradzanie "perłami" Na odpowiedź oczywiście nie liczę

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
17.09.2018 23:21
IP: 5.60.97.*

Chwilowo zostawmy te zbiórki, wolontariaty i owe 500 i 300+. Są sprawy poważniejsze. Jest taką termomodernizacja gminnych budynków z zapowiedzią dofinansowania z UE. W "Alemiasto" można zobaczyć film o realizacji tego sztandarowego dzieła burmistrza. Horror w czystej postaci. Niekompetencja i brak elementarnej wiedzy urzędników wydziału inwestycji bije w oczy z każdego kadru. Pomysł na instalowanie pompy ciepła dla będącego w ruinie drewniaka to ignorancja najwyższej próby. To urządzenie o wartości ok. 70 tys. zł urzędnik (albo urzędniczka bo wydziałem kieruje jakaś kobieta) proponował zamontować w rozpadającej się komórce bez instalacji wod.-kan. To woła o pomstę do nieba. To nie tylko brak wiedzy technicznej, ale także dowód braku wiedzy z poziomu podstawowego. Ten film - nakręcony przez firmę prowadzącą roboty - znakomicie ilustruje żenujący poziom elementarnej wiedzy ogólnej u osób zatrudnionych przez burmistrza w odpowiednim wydziale Urzędzie Miasta. Ciekawe kto imiennie odpowie za utratę przez Gminę unijnej dotacji?

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
19.09.2018 22:30
andy IP: 77.253.95.*

a wiadomo kto personalnie z gminy to firmował?

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
20.09.2018 09:56
IP: 5.174.177.*

Kto - imiennie - firmował nie wiadomo. Na pewno nie Pan Burmistrz. Jest przecież osobą nader światłą, laureatem wszelkich nagród i pereł samorządu, a nadto prawnikiem i prokuratorem w stanie spoczynku. Prawdopodobnie jedynym takim burmistrzem w Polsce. Taka osoba nie mogła i nie może zrobić czegoś tak bzdurnego, jakim jest zainstalowanie pompy ciepła dla rozlatującego się ze starości drewniaka.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
20.09.2018 16:54
Toja IP: 37.248.214.*

Dziś ukazał się komunikat archidiecezji krakowskiej odnośnie zarzutów wobec księdza organizującego Szlachetną Paczkę. Przedziwne rzeczy o nim mówią, archidiecezja poprosiła o wyjaśnienia. Sam ksiądz Stryczek broni się w oświadczeniu, które wygłosił w koszulce reklamującej film Kler - przedziwne.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
21.09.2018 06:02
IP: 94.254.128.*

Aleksandrów to takie pudełeczko bombonierki,kolorowe pudełko położone na górnej półce przez sprzedawcę bo chce szybko sprzedać bo kończy sie okres ważności,a w pudelku zwykle kwaśne landrynki.Kto lubi kolorowe pudelka ten to kupi .

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
21.09.2018 19:52
andy IP: 82.145.149.*

1.firma ociepliła drewniak przy Wojska Polskiego róg Wolności. Jeżeli tam ma być zainstalowana pompa ciepła to ja się pytam jakim cudem i gdzie. O parametry urządzenia nie pytam bo po ewentualnej odpowiedzi dostanę zawału. 2.firma nie obejrzała obiektów przed realizacją a teraz się ogarnęła i poszła po rozum do głowy, że się nie da.A może brakło tzw. mocy przerobowych? 3 ktoś zrobił operat, audyt - i co ? - zaginął w akcji, urzędzie, czy wyjechał na saksy. 4 jak trzeba nie znać się na swojej pracy żeby wytypować te ruiny do programu, albo może jak głupim i aroganckim tępym wałem trzeba być żeby się pod tym podpisać 5 Torzewski ściągnął kasę - OK, ale co może nie znał rzeczonych adresów i nie zwrócił uwagi burmistrzowi że to bzdura. Przecież niedaleko niektórych się wychował. 6 można przyjąć że władza totalnie rozjechała się ze swoimi fantazjami a zapotrzebowaniem społecznym . I to nawet nie jest arogancja a totalny brak znajomości realiów naszej gminy - piszę to na wyrost ponieważ aż się boję posądzić burmistrza o tak piramidalną głupotę, chociaż jak wspomnę schronisko dla zwierząt to kto wie 7 kolejny problem to koszt eksploatacji przyszłego systemu ogrzewania i czy lokatorów będzie na niego stać - śmiem wątpić znając ceny energii elektrycznej , stan techniczny budynków i dochody najemców. 8 podsumowując - myślę że ta kiełbasa wyborcza zapleśniała już na etapie produkcji, pomijając fakt że produkty na nią przeznaczone nie nadawały się na karmę dla psów - bez obrazy tych ostatnich

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
21.09.2018 20:50
IP: 77.115.12.*

Wiedza, kto - na zlecenie wielce szanownego i mądrego w prawie oraz nie tylko - burmistrza opracowywał dokumentację przetargową w tym osławiony SIWZ - to wiedza tajemna. Znana tylko nielicznym, wtajemniczonym i zaufanym że niczego nie chlapną. Pospulstwu wara od tego. Władza wie co robi.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
22.09.2018 19:53
IP: 95.40.149.*

Ha,ha ha. Co tam jakaś termomodernizacja jakiś rozlatujących się drewniaków, że niby zła, że tak się nie robi, że to pomysł absurdalny i niegodny pana burmistrza. Wszystko to nic, marność nad marnościami wobec faktu, że pan burmistrz jest znowu najlepszy. Wedle rankingu Expressu Ilustrowanego burmistrz Aleksandrowa jest najlepszy i to się liczy. Już trzeba się martwić, że skoro taki dobry to pewnie go nam zabiorą może do stolicy, albo i gdzie indziej. To jest przecież talent nadzwyczajny. Wszyscy głosujmy za ponownym jego wyborem. Gdyby bowiem nie został po raz kolejny burmistrzem to byłaby to prawdziwa tragedia dla wielu. Nowy zastępca, nowy skarbnik, nowi urzędnicy i wielu, wielu innych. Nie róbmy im tego. Nie róbmy.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
23.09.2018 14:57
Ciekawostka IP: 162.220.59.*

A dlaczego w artykule o termomodernizacji komentarze są wyłączone? Ciekawy wynalazek, palnik dymu, pewnie by było tańsze i skuteczniejsze niż ta cała modernizacja https://www.youtube.com/watch?v=LkGbZpIupco

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
27.09.2018 22:32
IP: 37.7.96.*

Prezydent Łodzi (z PO) została skazana przez sąd. Może kandydować na kolejną kadencję i ponoć jest to zgodne z przepisami ustawy o wyborach. Wybrana nie będzie mogła pełnić swojej funkcji, bo tak podobno stanowi ustawa samorządowa. Burmistrz Aleksandrowa został swego czasu ukarany przez Izbę Karną Sądu Najwyższego. Czy wybrany ponownie będzie mógł pełnić swoją funkcję - patrz analogia z sytuacją w sąsiedniej Łodzi? Oto jest pytanie.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
05.10.2018 20:49
Mieszanka. IP: 5.173.160.*

7700 zł zebrali mieszkańcy miasta w trakcie biegu dla Lenki.Aleksandrowie media hucza z zachwytu,a politycy marnotrawia kasę na beznadziejne bilbordy,dzieki którym Photoshop nigdy nie zginie.Politycy wstyd !!!!

dodaj odpowiedź