Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > 'VIP GWARANT' UTRZYMAŁY SIĘ W EKSTRAKLASIE
źródło: informacja nadesłana / dodał: Dawid Przybylak
18.04.2018 12:00:06
W rozegranym w sobotnie (14.04) przedpołudnie meczu barażowym o utrzymanie się w rozgrywkach Ekstraklasy Ligi Amatorskiej siatkarki "VIP Gwarant"- Aleksandrów Łódzki pokonały po długim pięciosetowym meczu swoje rywalki,które aspirowały do awansu do Ekstraklasy mianowicie drużynę TKKF-"Dzikusy" II-Łódź.

Ponownie poprzez kontuzje i choroby zawodniczek "VIP Gwarant" wystawił tylko podstawowe
sześć siatkarek przeciwko dziewięciu rywalkom i było wiadomo, że z powodu braku rezerw ten mecz będzie trudnym pojedynkiem. Utrzymanie Ligi jednak było w nim absolutnym priorytetem i nie było innej opcji jak tylko wygrana.

Pierwszy set wygrały aleksandrowianki, drugi rywalki, trzeci ponownie nasza ekipa i czwarty
przeciwniczki. O wygranej i spadku lub utrzymaniu się jednej czy awansie drugiej drużyny musiał
zadecydować piąty set. Początek tai breku należał do siatkarek "VIP Gwarant", które do zmiany stron uzyskały prowadzenie kilkoma punktami do stanu 8:4.Później jednak rywalki odrobiły kilka oczek i to one odskoczyły nam punktami. Jednak waleczne "Gwarantki" po paru dobrze rozegranych akcjach rozstrzygnęły w końcu ten długi i emocjonujący pojedynek na swoją korzyść wygrywając cały mecz,jak również utrzymując się w rozgrywkach Ekstraklasy Ligi Amatorskiej na kolejny sezon na szóstym miejscu.

Mecz mógł się podobać, bo mimo że gra obydwu zespołów mocno falowała,to z uwagi na stawkę
spotkania emocji nie brakowało. Ponownie zaznaczyli swoja obecność kibice "VIP Gwarant", którzy przez całe spotkanie nie szczędzili bębna ani gardeł wspierając swoje siatkarki głośnym dopingiem, co tworzyło wspaniałą atmosferę barażowego pojedynku. Emocje udzieliły się zresztą całej hali na ul.Dąbrówki w Łodzi, a także trenerom i siatkarkom walczących zespołów. Cieszymy się, że pomimo kłopotów kadrowych udało się naszej drużynie utrzymać Ekstraklasę i wierzymy, że w przyszłym sezonie powalczymy już o pierwszą czwórkę Ligi, czego sobie, kibicom oraz całej ekipie "VIP Gwarant" z serca życzymy.

Dziękujemy za postawę przez cały ligowy sezon,wolę walki i waleczność na parkiecie.
 
"VIP Gwarant"-Aleksandrów Łódzki  3:2  TKKF-"Dzikusy" II-Łódź
 
Skład:
Miłek, Ruśkiewicz, Bużyńska, Olczyk, Budzyń, Mastalska.
Opiekun Drużyny: Paweł Miłek.

comments.gif, 1,4kB0 read.gif, 1,5kB 383 print.gif, 1,4kB

Galeria

galeria

Komentarze ostatnie 24h