Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > ZGIERZ CUP 2018 w Kat."3"
źródło: informacja nadesłana / dodał: Dawid Przybylak
27.03.2018 13:21:14
W sobotę w Zgierzu rozegrany został "Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki - Zgierz Cup 2018". Jest to już cykliczna impreza na dużą skalę rozgrywana co roku. Do zawodów zgłosiło się 26 drużyn w kategorii "2' oraz 16 w kategorii "3", w której nasz Klub wystawił jedną drużynę.

Przyjechały ekipy z całego Kraju. Z uwagi na dużą ilość zespołów mecze rozgrywane były jako jeden set do 15 pkt. co znacznie skróciło całe zawody i dopiero mecze o pozycje medalowe grano do dwóch zwycięskich setów. Kategorię "3" podzielono na dwie grupy po 8 drużyn każda, a mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.

Młode siatkarki "Libero VIP"-Aleksandrów Łódzki w swojej grupie wygrały 6 spotkań ulegając tylko w jednym meczu faworytkom z Opola. Mimo to jednak awansowaliśmy z II miejsca do
dalszych gier. W kolejnej rundzie zgierskiego turnieju aleksandrowianki odniosły zwycięstwo
i porażkę ale i tak awansowały do Półfinału imprezy.

W półfinale na drodze "Liberek" stanęła ponownie ekipa UNI-Opole. Tym razem jednak, to nasze
dziewczęta ograły rywalki i po fantastycznym meczu wywalczyły awans do Finału turnieju. Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie i był bardzo zacięty, a zakończony dopiero po tai breku. Przeciwnikiem w walce o złote medale zawodów były faworyzowane zawodniczki z drużyny
"Lidera"-Konstantynów Łódzki. Młode nie wystraszyły się rywalek i wygrały pierwszy set (15:11). Drugi padł jednak łupem siatkarek "Lidera" (8:15). Tai brek, to z kolei wspaniała gra naszej drużyny i w efekcie tego wygrana (11:7) w całym meczu oraz turnieju.

Nie bez znaczenia był doping grupy Kibiców z Aleksandrowa,którzy stawili się na sobotnią
rywalizację i żywiołowo przy akompaniamencie bębna wspierali swoją drużynę. Dziękujemy Pani Annie Schabowicz (trener "SP-91") za wypożyczenie nam na turniej swojej zawodniczki Wiktorii Kamińskiej,a jej samej za wspaniałą postawę i grę w naszej drużynie. Na uwagę zasługuje także dobra organizacja i wysoki poziom turnieju. Wszystkie zespoły uczestniczące w zawodach wykazały wielkie zaangażowanie i walkę do końca.

Skład "Libero VIP"-Aleksandrów Łódzki:
Zosia Sobanty (Kapitan),Maja Grabarczyk i Wiktoria Kamińska.
Opiekun Drużyny: Sylwester Grabarczyk.

comments.gif, 1,4kB0 read.gif, 1,5kB 356 print.gif, 1,4kB

Galeria

galeria

Komentarze ostatnie 24h