Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > Ustawowo gwarantowana bezkarność urzędników
źródło: Alternatywy 44/Joachim Stawiszyński / dodał: Redakcja ALEMIASTO.pl
05.07.2017 11:49:04
Mija miesiąc od dnia, w którym Sąd Okręgowy w Łodzi odrzucił apelację Urzędu Gminy w Aleksandrowie Łódzkim w sprawie naruszenia dóbr osobistych jednej z mieszkanek naszej gminy przez lokalną gazetę wydawaną właśnie przez ten urząd. Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i utrzymał w mocy karę: konieczność umieszczenia przeprosin w lokalnej gazecie gminnej i wypłacenie zadośćuczynienia dzieląc po połowie kwotę pomiędzy Redaktor Naczelną gazety i burmistrza. W czym tkwił problem? Od ponad dziesięciu lat gazeta ta w sposób wyjątkowo podły bezkarnie atakowała i mieszała z błotem niektórych mieszkańców naszej gminy. Byli to ci, których tutejsza klika (sami siebie nazywali Grupą) uznała za Wrogów Politycznych, bądź tutejszy "kacyk" zobaczył w kimś osobistego wroga.

Jak wspomniałem, proceder trwał lata, kilkudziesięciu nieszczęśnikom nieźle się dostało po głowie, ale nie pamiętam aby ktoś próbował bronić swojego dobrego imienia w sądzie. Tym razem stało się jednak inaczej i trzy osoby postanowiły powalczyć o swoje. Po dwóch latach finał sprawy jest taki, że jednej osobie z tej trójki sąd nie przyznał racji, natomiast dwóm pozostałym rację przyznał. Na chwilę obecną - jak już napisałem - wyrok jest już prawomocny, natomiast druga apelacja rozpatrywana będzie w późniejszym terminie. Sprawa jest raczej przez Urząd przegrana bo obie sprawy są bliźniaczo podobne i raczej podobne powinny być wyroki końcowe. Efekt końcowy podłej pisaniny jest taki, że Urząd Gminy musi przeprosić poszkodowane osoby i wypłacić im zasądzone odszkodowania. Cała ta awantura kosztować będzie w sumie gminę około 50.000 zł sumując koszty zadośćuczynień i koszty sądowe. Tu właśnie zaczynają się moje wątpliwości, bo choć uznano za winnych Redaktor Naczelną i burmistrza, to zobowiązania finansowe wynikające z przegranych spraw zapłaci Urząd Gminy, a więc, my wszyscy. Żeby było jeszcze zabawniej, poszkodowani sami sobie wypłacą cząstkę zadośćuczynienia. Takie rozwiązanie gwarantuje polskie prawo. Jak widzimy wystarczy zostać gminnym urzędnikiem, wyzbyć się wstydu, przyzwoitości i "kręgosłupa" moralnego i można w dowolny sposób niszczyć tych, którzy się narazili "Władzy" bo ta - niekontrolowana - bardzo szybko zapomina, że została przez ogół wynajęta do zajmowania się sprawami nas wszystkich, a nie do "władania" poddanymi i "dojenia" ile się da.

Jest jeszcze jedna istotna rzecz, Redaktor Naczelna odmówiła podania danych personalnych autora artykułu i winę przyjęła na siebie ( artykuł był anonimowy). Może tak zrobić, bo to zgodne z prawem, tylko nie ma odpowiedzi na pytanie kto jest tą podłotą, która kryjąc się za anonimowością, pozwala sobie na tak wstrętny tekst. Jak ważna to jest persona, skoro Pani redaktor "położyła uszy po sobie" i potulnie nadstawiła własną... Takich pytań jest więcej, jednak odpowiedzi na nie pojawią się chyba dużo później, a ci wszyscy, którzy choć trochę interesują się sprawami gminy, po raz kolejny bezradnie mogą przyglądać się jak w blasku polskiego prawa jako wspólnota jesteśmy robieni w "balona".

comments.gif, 1,4kB90 read.gif, 1,5kB 1357 print.gif, 1,4kB

Galeria

galeria

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
05.07.2017 12:26
IP: 159.205.56.*

Walczyliście żeby Polska była Polską, no to macie! Powróciły polskie wzorce 10% panów i 90% chamów pozbawionych praw! NIECH ZYJE PO-KRACJA!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
05.07.2017 15:55
ren IP: 46.76.160.*

Zamiast na istniejące prawo krokodylowe łzy wylewać pora szukać wśród siebie (albo wynająć) kogoś, kto zastąpi "kacyka" i przerwie ten chocholi taniec z nim w roli głównej. Dobrze byłoby też zebrać dostatecznie wielu, którzy zażądają zwrotu kasy pobranej przez owego "kacyka" ze spółki "Ciepłownia" i wystąpią do Ministra Sprawiedliwości by oddał pieniądze pobrane z państwowej kasy za okres pobierania wynagrodzenia z gminnej kasy. Pora najwyższa ukrócić tą haniebną sytuacje w której "kacyk" pobiera dwa uposażenia: pensję burmistrza i wynagrodzenie prokuratora w stanie spoczynku. Aby to przerwać wystarczy stosowna petycja Mieszkańców skierowana do Ministra Sprawiedliwości. Tym bardziej, że "kacyk" otrzymał postanowienie Izby Karnej Sądu Najwyższego o ukaraniu.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
05.07.2017 18:48
IP: 37.128.12.*

Jedyny który mógłby z nim stanąć w szranki i wygrać to Konrad Masiarek,zaden Szewczyk,Dominowski nie dadzą mu rady-problem w tym kto namówi doktora.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
05.07.2017 20:07
IP: 159.205.56.*

Przodkowie nasi, gdy nie widzieli godnego kandydata na władce, zapraszali do rządów obcokrajowca. To właśnie pod władzą Jagiellonów, czy Batorych, Polska stała się mocarstwem.Trza nam rozejrzeć się po sąsiadach i zaprosić do rządów nie aleksandrowianina, bo aleksandrowianie jeno własnej korzyści patrzą i pogardzają nie kolesiami!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
07.07.2017 23:21
IP: 46.76.98.*

I znowu - jak to na tym portalu często ma miejsce - zbaczanie z tematu. Jakieś niedomówienia , jakieś insynuacje. Czas to przerwać. Wywołany do tablicy powinien - jako pierwszy - pokazać, że nie musi się niczego wstydzić i powiedzieć wszystko o sobie. Wróćmy do sprawy "listy negatywnej". Kto jest "za", kto ma ją prowadzić, w jaki sposób umieszczać na niej nazwiska osób, które dotychczasową działalnością pokazały, że są niegodne do zasiadania w Radzie Miejskiej i zasiadanie na stołku radnego (prezesa, dyrektora, kierownika itp.) mylą ze stołkiem do dojenia tłustej gminy.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.07.2017 10:27
IP: 159.205.56.*

W wyniku każdej zmiany jednym się polepsza, a drugim pogarsza. To normalne wobec sprzeczności interesów grupowych i społecznych wynikających z zawiści i chciwości. Należy więc najpierw ustalić komu chcemy upierdzieć życie, a komu poprawić byt zanim wybierzemy następców naszych rządzicieli, a dopiero potem wybrać odpowiednie osoby.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
12.07.2017 14:48
IP: 94.254.130.*

Do dzisiaj byłem za pisem ,teraz po nowym podatku w paliwie dołączyli oni do po i nowoczesnej.Dno i 10 metrów mułu.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
17.07.2017 16:25
IP: 89.228.160.*

Z tej zajadłej nienawiści do burmistrz wyziera dość ponura prawda - ziejący nie sa w stanie wskazać nawet KANDYDATA NA KANDYDATA, który spełniałby ich oczekiwania. Jedyne co przyszło im do głowy to "lista negatywna" osób które nie powinny siedzieć w radzie. Byłby to chyba precedens ale może lobbujcie za tym aby w Aleksandrowie w ogóle nie było burmistrza?

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
18.07.2017 08:36
IP: 94.254.133.*

To wszystko to fotomontaz pic na wodę.Ja wam mówię.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
20.07.2017 08:21
IP: 159.205.190.*

Według przepowiedni Stefana Ossowieckiego po wojnie Polską najpierw będą rządzić komuniści, a potem ?szubrawcy i świnie?. Wszystko pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=EqD_kYS-0dM

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
20.07.2017 19:05
Patriota IP: 94.254.226.*

Dziś wspaniały dzień dla Polski. Sejm przegłosował reformęsadownictwa. Sędziowie, którzy bardzo często poniżają podsądnych, poniżają świadków, popełniają przestępstwa, a którzy do tej pory byli bezkarni, teraz będą musieli ponieść konsekwencje. Trzecia izba, która nazwana jest izba dyscyplinarną, będzie w końcu mogła wyciągnąć konsekwencje wobec pijanych sędziów, sędziów, którzy kradli, którzy wydawali kompromitujące, rażąco sprzeczne z literą prawa wyroki. To jest ból, ponieważ ci sędziowie są bardzo często powiązani ? jak chociażby w przypadku sędziego Milewskiego, który był sędzią na telefon ? bezpośrednio z Platformą Obywatelską. Posłowie (np. Pan Lenz) po prostu bronili swoich kumpli i ta obrona, nawet te fizyczne ataki to z ich strony akt desperacji. Wielki dzień. Cieszmy się.

dodaj odpowiedź