Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu
źródło: / dodał: Redakcja
18.05.2017 14:48:50
Wbrew twierdzeniom marudnych "specjalistów od wszystkiego", patriotyzm to nie tylko składanie kwiatów na cmentarzach i odbębnianie kolejnych mszy. Nie dajmy się zapędzić w taki stereotyp. "Nowoczesny patriotyzm zrywa z błędnym przekonaniem, że miłość do Polski jest czymś archaicznym lub wstydliwym. Przeciwnie, postawa szacunku i oddania własnej Ojczyźnie w dzisiejszych czasach nic nie straciła na swojej aktualności. Zarazem określenie "nowoczesny" sugeruje, że pewne tradycyjne kategorie i sposoby pielęgnowania patriotyzmu kształtowane w okresie walki o niepodległość powinny dziś zostać uzupełnione o nowe spojrzenie."

Oprócz pamięci o naszej historii i kultywowania narodowych tradycji, kupujemy też polskie produkty, wspieramy lokalne, polskie firmy, dajemy zarobić naszym sąsiadom. Promujemy polski język, historię i kulturę. Działamy na co dzień dla dobra naszych miejscowych społeczności, a zarazem także dla dobra Polski. Zakładamy organizacje, przygotowujemy wydarzenia, patrzymy na ręce władzy - tak aby działała rzeczywiście dla dobra Ojczyzny. Szykujemy imprezy sportowe i kulturalne. Szanujemy osoby zasłużone dla kraju i aktywnie wspieramy młodzież, promujemy otwartość i dumę z naszych osiągnięć.

Tak działamy każdego dnia, czy to się komuś podoba, czy nie :)

Tym razem krótki opis ciekawej inicjatywy z sąsiednich Pabianic, obecnej nie tylko tam, ale także w całej Polsce.

"Byli w TVP, zdobywają nagrody, a Ty?

Jest ich 148 w 6 grupach ze wszystkich 5 szkół ponadgimnazjalnych w sąsiednich Pabianicach.

Pabianiccy uczniowie rywalizują o nagrody i pierwsze miejsca w kraju. Byli już w TVP i realizują właśnie swoje prace domowe: gry terenowe, odmalowywanie wiejskich przystanków, własną lekcję o Żołnierzach Niezłomnych. "Dla nas najważniejsza jest odpowiedź na pytanie: co dalej - mówi koordynator Klubu Jagiellońskiego w Pabianicach, Krzysztof Jabłoński. - Najzdolniejsi i najbardziej pracowici otrzymują od nas kolejne szanse. Jedna z uczennic kończy właśnie akademię liderów Instytutu Sobieskiego. Jeden z uczniów przez wakacje będzie uczestniczył w realizacji filmu dokumentalnego. Najważniejsze jest to, by zostali wspaniałymi ludźmi!"

Obecnie w naszym województwie, prócz Pabianic, w Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu startują także szkoły z Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego. "Nie udałoby się to bez zaangażowania wolontariuszy - dodaje Krzysztof. - W przyszłym roku rozszerzamy działalność, i jeżeli tylko chcecie, zajrzymy również do Aleksandrowa!"

Oczywiście, że chcemy. U nas też jest mnóstwo zdolnej młodzieży!"

Chętnych wolontariuszy prosimy o kontakt z redakcją, bądź Klubem Jagiellońskim w Łodzi.


comments.gif, 1,4kB51 read.gif, 1,5kB 2667 print.gif, 1,4kB

Galeria

galeria

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
18.05.2017 14:54
IP: 159.205.232.*

Patriotyzm to miłość Ojczyzny. Żadnej miłości nie wymusi się tym bardziej, że tak naprawdę nikt nie wie o to jest Ojczyzna. Dla mnie Ojczyzna to elity, dla których palcem bym ne kiwnął nie mówiąc już o miłości!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
19.05.2017 11:01
z internetu IP: 87.205.241.*

Długo zastanawiałem się nad tym, co naprawdę oznacza słowo Ojczyzna, aż wreszcie zrozumiałem. Pewne podejrzenia dotarły do mnie już w dzieciństwie gdy przeczytałem ?Potop?. Główny bohater tego utworu ? Andrzej Kmicic jest zwykłym warchołem i pijakiem, który grabi całe miasteczka i dwory szlacheckie, Zabija i torturuje ludzi i lekceważy prawo. Według jego słów ?wystarczy lada jaką partię zebrać żeby w Rzplitej rządzić?. (zupełnie jak we współczesnej Polsce). To wszystko nie przeszkadzało społeczeństwu traktować go jak normalnego Polaka-katolika. Dopiero oszczercze oskarżenie o próbę porwania króla zrobiło z niego znienawidzonego powszechnie zdrajcę Ojczyzny. Na szczęście Kmicic własną krwią zmył to oszczerstwo i został bohaterem, choć nadal zabijał i rabował wraz z Tatarami, ale już Polaków zamieszkujących teren Prus, co było Ojczyźnie i Bogu miłe. Nabrałem pewności znaczenia słowa Ojczyzna dopiero gdy przeczytałem gdzieś, że Fryderyk Wieki zwykł okładać swych poddanych lagą i wrzeszczeć: ?Wy macie mnie kochać! Kochać! Kochać! Wtedy nabrałem pewności że Ojczyzna oznacza Władzę. Nie Naród, tradycja i obyczaje, nie teren zamieszkały przez dany naród, nie powszechnie wyznawana religia, ale elity są Ojczyzną. Z zastrzeżeniem, że muszą to być własne elity narodowe. Okupacje i rozbiory dowiodły, że Polacy nie mieli ojczyzny dopóki nie dochrapali się własnych elit. I co ciekawe, najwięksi nasi patrioci, kochający wolność i nie znoszący niewoli Polacy po wyemigrowaniu godzili się poddać władzy obcych elit i pokornie im służyć, ale w obcym kraju. I co dziwne, wraz ze zniknięciem Ojczyzny Polski zniknęli polscy warchołowie zrywający sejmy i lekceważący prawo. Czyżby warcholstwo było jedną z polskich cech narodowych i potrzebowało polskiej władzy? Na dawnych terenach polskich patrioci polscy nie mogli znieść obcej władzy i gotowi byli narazić na cierpienia i poświęcić życie większości Narodu aby tą władze zdobyć. Brak ochoty do walki o stołki i koryta u zwykłych ludzi nazwali zdradą i skazywali na pogardę , a w wyjątkowych wypadkach na śmierć. Co ciekawe, zdradzić mogą dwie strony i wiele się mówi o zdrajcach ojczyzny, ale jakoś nikt nie wspomina o możliwości zdrady Narodu przez Ojczyznę, co moim zdaniem miało kilkakrotnie miejsce w historii. Polscy patrioci MUSZĄ wybrać swoje elity spośród Polaków i być gotowi oddać życie nawet jeśli władca- Polak okazałby się psychopatą i okrutnikiem w rodzaju Wlada Palownika, a obcy władca byłby skrzyżowaniem Salomona z Aniołem Stróżem, czy samym Jezusem Chrystusem. Patrioci mają tylko jeden wybór MUSZĄ wybrać Polaka! Na tym polega polska demokracja i polski patriotyzm. Tego uczy nas Kościół, szkoła i rodzina gotowa oddać na śmierć wszystkich swych starców, kobiety i dzieci w przypadku gdyby miały one żyć pod bolszewicką władzą.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
22.05.2017 09:01
IP: 77.253.94.*

W czasie rozbiorów nikt z zaborców nie pytał Polaków czy chcą brać udział w licznych wojnach swych okupantów. Dostawało się mundur, giwerę, rozkaz do kogo strzelać i nikt nie pytał, czy Polacy chcą walczyć (często z innymi Polakami służącymi w obcych armiach). Wtedy nie mieliśmy własnej Ojczyzny. Ale dziś, mając własną ojczyznę znów zmuszeni jesteśmy walczyć w obronie interesów obcych państw! PO przyjęło za swego pana Niemcy, PiS - USA i Watykan, a Ty Polaku masz być nowoczesnym patriotą i oddawać życie za nowych panów!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
24.05.2017 14:21
IP: 87.205.243.*

Ciekawi mnie, kiedy do zakutych łbów polskich ?patriotów? dotrze prawda, że miłość Ojczyzny w głównej mierze polega na miłości do własnego narodu. Nie kupowanie jakichś bubli tylko z tego powodu, że są produkcji polskiej, ale nie proponowanie w sprzedaży bubli w nadziei, ze klient nie zna się i kupi, To szacunek dla petenta w każdym biurze czy urzędzie połączone z autentyczną i szczerą chęcią pomocy nieświadomemu obywatelowi w załatwieniu sprawy. To nie zamiatanie pd dywan wszelkich skarg i zażaleń. To solidne i uczciwe wykonywanie usług przez fachowców. A co najważniejsze: NIE STARANIE SIĘ ZA WSZELKĄ CENE UDOWODNIĆ, ŻE CZŁOWIEK MAJĄCY ODMIENNE ZDANIE NA DANY TEMAT, CZY INNĄ OPINIĘ NIE JEST DEBILEM. Ta przywara jest powszechna, od najwyższych kręgów władzy do gminnych forów w rodzaju tego na Ale-miasto. Jak na razie, największą radością Polaka jest oplucie i uznanie za idiotę każdego Polaka mającego odmienne poglądy. Nie liczcie na szacunek innych, jeśli ami nie macie szacunku do siebie ?patrioci?!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
28.05.2017 08:15
IP: 87.205.243.*

" Bagnet na broń Kiedy przyjdą podpalić dom, ten, w którym mieszkasz - Polskę, kiedy rzucą przed siebie grom kiedy runą żelaznym wojskiem i pod drzwiami staną, i nocą kolbami w drzwi załomocą - ty, ze snu podnosząc skroń, stań u drzwi" Łatw pozwolenie na broń!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
01.06.2017 17:21
IP: 84.40.230.*

No i sprawa się rypła! Żaden z patriotów nie potrafi wyjaśnić czym jest Ojczyzna! Pozostaje tylko walenie pałą i okrzyk: "Macie mnie kochać! Kochać! Kochać!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.06.2017 06:30
IP: 78.10.55.*

Piszecie o patriotyzmie? Szczucie do walki o ciepłe posadki posadki dla współczesnych jaśniepanów nazywa się patriotyzmem. 150 lat temu pradziadowie współczesnych polskich jaśniepanów dostrzegli, że bez pomocy pogardzanych, zniewolonych chamów nigdy nie zdołają odzyskać władzy, czyli stworzyć wolnej (dla nich) Polski. Ze smutkiem patrzyli na okazywanie miłości carowi za uwolnienie 90% Polaków spod polskiej niewoli pańszczyźnianej. I wtedy zaczęła się propaganda uświadamiająca, że teraz już ci uwolnieni chłopi też są Polakami i powinni oddać życie za uwolnienie Polski spod obcego panowania, na które polscy jaśniepanowie wcześnie wyrazili zgodę, a potem się rozmyślili, bo nie chcą już obcego panowania. I chłopkowie po raz kolejny uwierzyli jaśniepanom tym bardziej, że Kościół był bardzo zainteresowany powrotem władzy katolickich polskich panów, zamiast obcych, prawosławnych. Wmówiono chłopkom, że bez władzy polskich jaśniepanów zapomną języka polskiego (choć jeszcze w latach 70-tych XX wieku wielu ruskich żołnierzy azjatyckiego pochodzenia znało tylko swój język rodzimy, a z rosyjskiego znali tylko kilka komend), że przestaną być narodem, którym dopiero co się stali dzięki carowi (jako pańszczyźniani byli niewolnym bydłem bez żadnych praw) że zostaną wysiedleni z ojcowizny, którą dopiero co nadał im car, id itp. I ta wiara i nadzieja była tak wielka, że w czasie I wojny na wieść możliwości odbudowy Polski wielu Polaków i ich potomków z USA i Kanady zgłosiło się aby walczyć w polskim korpusie. W II wojnie już to nie przeszło, bo pamiętano o drańskim postępowaniu władz odrodzonej Polski w stosunku do tych ludzi. Chętnych już nie było. Dziś znów szukają naiwnych do nadstawiania łba za ich posadki i wielu dało się przekonać, czego dowodem są ?patriotyczne? posty na forum. Dowodzą one tylko dużej podatności ich autorów na propagandę i ich naiwności.. Nikt nie zapomni swego języka narodowego, jeśli sam tego nie zechce. Nakłaniający was do walki jaśniepanowie jakoś sami nie chcą walczyć i w razie zagrożenia wybierają emigrację tłumacząc to dumą narodową i niemożliwością życia pod obcym jarzmem. Jakoś obce jarzmo za granicą nie przeszkadza im, choć tam też są podporządkowani obcym rządom. Oni nie mogą znieść życia pod obcym jarzmem w Polsce gdzie musieliby żyć jak my, bez ciepłych posadek! Wszystkiego najlepszego!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
11.06.2017 07:41
IP: 77.253.90.*

Nie ma w Aleksandrowie człowieka na tyle inteligentnego aby wyjaśnić młodzieży na czym polega patriotyzm i czym jest Ojczyzna? A może nasza inteligencja jest na tyle inteligentna, że zdaje sobie sprawę z oszustwa patriotyzmu? To ja spróbuję wyjaśnic: Aby zostać uznanym patriotą należy najpierw umrzeć, bo dobry patriota to martwy patriota! Wiem to z autopsji, bo czynnie walczyłem w stanie wojennym nie przy pomocy ulotek i wrogich okrzyków, ale walczyłem NAPRAWDĘ. Odsiedziałem potem za to swój wyrok i dziś wiem, że przez ostatnie kilkadziesiąt lat nawet pies z kulawą nogą nie zainteresował się moimi czynami, co dowodzi że wszyscy oczekują mojej śmierci. Gdybym przed walką z komuną wiedział jak to się skończy i kto dojdzie do władzy, to poparłbym JARUZELSKIEGO i walczył z Solidarnością! Po raz kolejny potwierdziła się stara prawda, że jeżeli ktoś nawołuje do walki o dobro ludu, to należy go wyprowadzić na śmietnik i zastrzelić. Bo to albo oszust, albo prowokator lub wariat! Próbujcie dalej szukać kandydatów na patriotów - idiotów!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
12.06.2017 07:24
IP: 159.205.219.*

"Oprócz pamięci o naszej historii i kultywowania narodowych tradycji, kupujemy też polskie produkty, wspieramy lokalne, polskie firmy"... Jak widać, patriotyzm winien obowiązywać tylko naszych robol i bezrobotnych, bo pracodawcy - patrioci mogą z czystym sumieniem zatrudniać obcokrajowców jeśli tylko im się opłaca. A jeśli będzie to opłacalne, to wywołają wojnę w obronie swych interesów, i robole będą łby nadstawiać aby nie oddali ani guzika!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
14.06.2017 09:13
IP: 77.254.111.*

Wymaganie patriotyzmu jest dowodem buty i pogardy naszych elit. Najpierw stworzono nam przysłowiowe polskie piekło w którym zmuszeni jesteśmy żyć, a potem licząc na głupotę i bezmyślność społeczeństwa wymaga się od niego aby kochali to piekło, byli z niego dumni, a w razie konieczności oddali za niego życie! TO JAKAŚ PARANOJA!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
19.06.2017 15:02
IP: 159.205.228.*

Patriotyzm współczesny nie ma nic wspólnego z dawnym narodowo-ojczyźnianym patriotyzmem. Ogólnie mówiąc, współczesny patriotyzm jest złem. Jest rezygnacją z osobistych i narodowych korzyści na rzecz mitycznych, wyższych pojęć. Wyjaśnię może, że dawny patriotyzm polegał na wspólnej rezygnacji z osobistych, często sprzecznych interesów na korzyść wyższych ideałów. Wiadomo, że życie jest najwyższym dobrem każdego normalnego człowieka, ale patriota godził się oddać własne życie w obronie wyższych ideałów ( czyli realnie w obronie stołków i koryt elit). Aby to osiągnąć, elity odpowiednią propagandą doprowadzały bezmyślny motłoch do pewnego rodzaju ekstazy pozwalającej na lekceważeniu własnego życia i interesów osobistych. Podobne uczucia objawia matka, która gotowa jest zginąć w obronie własnego dziecka. To tylko wykorzystanie i odpowiednie skierowanie wrodzonych ludzkich instynktów w celu oszukania społeczeństwa przez elity. PATRIOTYZM JEST WYNIKIEM OSZUSTWA! Aktualnie, w czasie bankructwa i agonii naszej cywilizacji głupotą jest taki patriotyzm, który nakłoni nas do walki w jej obronie. Wszystko się kończy i aktualnie obserwujemy koniec naszej cywilizacji. Moim zdaniem współczesny patriotyzm powinien polegać nie na patriotyzmie narodowym, a na patriotyzmie ogólnoludzkim. Jeśli skończy się nasza chrześcijańska cywilizacja, skończy się również Polska jako naród i na to powinniśmy być przygotowani.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
24.06.2017 14:27
slavo_bohema IP: 91.198.177.*

kisicie sie w tym swoim przekonaniu o slusznosci i jedynej racji waszych tez i ideii a oprucz siebie nie mozecie nic juz zmienic. Ojczyzna ktos krzyczy z orlem i polska walczaca na odzieniu ciekawe co poczniesz zolnierzyku gdy nie mundur i karabin a walka bedzie sie toczyc tylko w podziemiu

dodaj odpowiedź