Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu
źródło: / dodał: Redakcja
18.05.2017 14:48:50
Wbrew twierdzeniom marudnych "specjalistów od wszystkiego", patriotyzm to nie tylko składanie kwiatów na cmentarzach i odbębnianie kolejnych mszy. Nie dajmy się zapędzić w taki stereotyp. "Nowoczesny patriotyzm zrywa z błędnym przekonaniem, że miłość do Polski jest czymś archaicznym lub wstydliwym. Przeciwnie, postawa szacunku i oddania własnej Ojczyźnie w dzisiejszych czasach nic nie straciła na swojej aktualności. Zarazem określenie "nowoczesny" sugeruje, że pewne tradycyjne kategorie i sposoby pielęgnowania patriotyzmu kształtowane w okresie walki o niepodległość powinny dziś zostać uzupełnione o nowe spojrzenie."

Oprócz pamięci o naszej historii i kultywowania narodowych tradycji, kupujemy też polskie produkty, wspieramy lokalne, polskie firmy, dajemy zarobić naszym sąsiadom. Promujemy polski język, historię i kulturę. Działamy na co dzień dla dobra naszych miejscowych społeczności, a zarazem także dla dobra Polski. Zakładamy organizacje, przygotowujemy wydarzenia, patrzymy na ręce władzy - tak aby działała rzeczywiście dla dobra Ojczyzny. Szykujemy imprezy sportowe i kulturalne. Szanujemy osoby zasłużone dla kraju i aktywnie wspieramy młodzież, promujemy otwartość i dumę z naszych osiągnięć.

Tak działamy każdego dnia, czy to się komuś podoba, czy nie :)

Tym razem krótki opis ciekawej inicjatywy z sąsiednich Pabianic, obecnej nie tylko tam, ale także w całej Polsce.

"Byli w TVP, zdobywają nagrody, a Ty?

Jest ich 148 w 6 grupach ze wszystkich 5 szkół ponadgimnazjalnych w sąsiednich Pabianicach.

Pabianiccy uczniowie rywalizują o nagrody i pierwsze miejsca w kraju. Byli już w TVP i realizują właśnie swoje prace domowe: gry terenowe, odmalowywanie wiejskich przystanków, własną lekcję o Żołnierzach Niezłomnych. "Dla nas najważniejsza jest odpowiedź na pytanie: co dalej - mówi koordynator Klubu Jagiellońskiego w Pabianicach, Krzysztof Jabłoński. - Najzdolniejsi i najbardziej pracowici otrzymują od nas kolejne szanse. Jedna z uczennic kończy właśnie akademię liderów Instytutu Sobieskiego. Jeden z uczniów przez wakacje będzie uczestniczył w realizacji filmu dokumentalnego. Najważniejsze jest to, by zostali wspaniałymi ludźmi!"

Obecnie w naszym województwie, prócz Pabianic, w Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu startują także szkoły z Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego. "Nie udałoby się to bez zaangażowania wolontariuszy - dodaje Krzysztof. - W przyszłym roku rozszerzamy działalność, i jeżeli tylko chcecie, zajrzymy również do Aleksandrowa!"

Oczywiście, że chcemy. U nas też jest mnóstwo zdolnej młodzieży!"

Chętnych wolontariuszy prosimy o kontakt z redakcją, bądź Klubem Jagiellońskim w Łodzi.comments.gif, 1,4kB22 read.gif, 1,5kB 324 print.gif, 1,4kB

Galeria

galeria

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
18.05.2017 14:54
IP: 159.205.232.*

Patriotyzm to miłość Ojczyzny. Żadnej miłości nie wymusi się tym bardziej, że tak naprawdę nikt nie wie o to jest Ojczyzna. Dla mnie Ojczyzna to elity, dla których palcem bym ne kiwnął nie mówiąc już o miłości!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
19.05.2017 11:01
z internetu IP: 87.205.241.*

Długo zastanawiałem się nad tym, co naprawdę oznacza słowo Ojczyzna, aż wreszcie zrozumiałem. Pewne podejrzenia dotarły do mnie już w dzieciństwie gdy przeczytałem ?Potop?. Główny bohater tego utworu ? Andrzej Kmicic jest zwykłym warchołem i pijakiem, który grabi całe miasteczka i dwory szlacheckie, Zabija i torturuje ludzi i lekceważy prawo. Według jego słów ?wystarczy lada jaką partię zebrać żeby w Rzplitej rządzić?. (zupełnie jak we współczesnej Polsce). To wszystko nie przeszkadzało społeczeństwu traktować go jak normalnego Polaka-katolika. Dopiero oszczercze oskarżenie o próbę porwania króla zrobiło z niego znienawidzonego powszechnie zdrajcę Ojczyzny. Na szczęście Kmicic własną krwią zmył to oszczerstwo i został bohaterem, choć nadal zabijał i rabował wraz z Tatarami, ale już Polaków zamieszkujących teren Prus, co było Ojczyźnie i Bogu miłe. Nabrałem pewności znaczenia słowa Ojczyzna dopiero gdy przeczytałem gdzieś, że Fryderyk Wieki zwykł okładać swych poddanych lagą i wrzeszczeć: ?Wy macie mnie kochać! Kochać! Kochać! Wtedy nabrałem pewności że Ojczyzna oznacza Władzę. Nie Naród, tradycja i obyczaje, nie teren zamieszkały przez dany naród, nie powszechnie wyznawana religia, ale elity są Ojczyzną. Z zastrzeżeniem, że muszą to być własne elity narodowe. Okupacje i rozbiory dowiodły, że Polacy nie mieli ojczyzny dopóki nie dochrapali się własnych elit. I co ciekawe, najwięksi nasi patrioci, kochający wolność i nie znoszący niewoli Polacy po wyemigrowaniu godzili się poddać władzy obcych elit i pokornie im służyć, ale w obcym kraju. I co dziwne, wraz ze zniknięciem Ojczyzny Polski zniknęli polscy warchołowie zrywający sejmy i lekceważący prawo. Czyżby warcholstwo było jedną z polskich cech narodowych i potrzebowało polskiej władzy? Na dawnych terenach polskich patrioci polscy nie mogli znieść obcej władzy i gotowi byli narazić na cierpienia i poświęcić życie większości Narodu aby tą władze zdobyć. Brak ochoty do walki o stołki i koryta u zwykłych ludzi nazwali zdradą i skazywali na pogardę , a w wyjątkowych wypadkach na śmierć. Co ciekawe, zdradzić mogą dwie strony i wiele się mówi o zdrajcach ojczyzny, ale jakoś nikt nie wspomina o możliwości zdrady Narodu przez Ojczyznę, co moim zdaniem miało kilkakrotnie miejsce w historii. Polscy patrioci MUSZĄ wybrać swoje elity spośród Polaków i być gotowi oddać życie nawet jeśli władca- Polak okazałby się psychopatą i okrutnikiem w rodzaju Wlada Palownika, a obcy władca byłby skrzyżowaniem Salomona z Aniołem Stróżem, czy samym Jezusem Chrystusem. Patrioci mają tylko jeden wybór MUSZĄ wybrać Polaka! Na tym polega polska demokracja i polski patriotyzm. Tego uczy nas Kościół, szkoła i rodzina gotowa oddać na śmierć wszystkich swych starców, kobiety i dzieci w przypadku gdyby miały one żyć pod bolszewicką władzą.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
22.05.2017 09:01
IP: 77.253.94.*

W czasie rozbiorów nikt z zaborców nie pytał Polaków czy chcą brać udział w licznych wojnach swych okupantów. Dostawało się mundur, giwerę, rozkaz do kogo strzelać i nikt nie pytał, czy Polacy chcą walczyć (często z innymi Polakami służącymi w obcych armiach). Wtedy nie mieliśmy własnej Ojczyzny. Ale dziś, mając własną ojczyznę znów zmuszeni jesteśmy walczyć w obronie interesów obcych państw! PO przyjęło za swego pana Niemcy, PiS - USA i Watykan, a Ty Polaku masz być nowoczesnym patriotą i oddawać życie za nowych panów!

dodaj odpowiedź