Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > Zamiast imigrantów, rodacy ze Wschodu
źródło: informacja nadesłana / dodał: Dawid Przybylak
16.05.2017 14:14:09
W listopadzie 2015 r. na łamach portalu internetowego "Dziennik Łódzki" pojawiła się informacja mówiąca o tym, iż władze Gminy Aleksandrów Łódzki planują przyjęcie dwóch 4-osobowych rodzin uchodźców z Syrii w ramach relokacji oraz systemu tzw. przymusowych kwot prowadzonej przez Organy Unii Europejskiej i jak pamiętamy gorąco popieranej przez ówczesny rząd PO - PSL za pośrednictwem premier Ewy Kopacz.

Warto przypomnieć deklarację burmistrza Jacka Lipińskiego dla PAP o gotowości do realizacji rzekomego przedsięwzięcia. Z racji tego przedłożyłem wniosek o udostępnienie informacji publicznej, w którym zostały postawione pytania dotyczącego złożenia ewentualnej propozycji osiedlenia cudzoziemców, koszt i źródła finansowania, a także miejsca zakwaterowania. W odpowiedzi wiceburmistrz Leszek Filipiak poinformował o braku takich próśb, ale za to włodarz Lipiński podczas sesji Rady Miejskiej wyraził wolę sprowadzenia rodziny repatriantów z Kazachstanu wysiedlonych ze swej Ojczyzny w czasie II wojny światowej przez sowieckich najeźdźców.

Nie były znane jakiekolwiek szczegóły, gdyż miało trwać szacowanie kosztów finansowych. W wyniku skierowania ostatnimi czasy kolejnego pisemnego zapytania okazało się, iż w dniu 11.04.2016 r. zawarto porozumienie Wojewody Łódzkiego na mocy, którego postanowień ma zostać sprowadzona jedna rodzina repatriantów z terenu azjatyckiej części byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. O terminie jej przyjazdu zdecyduje Łódzki Urząd Wojewódzki. Z racji tego nasza Gmina otrzymała dotację w wysokości 147 015 zł. Nasi rodacy i niewątpliwie wielcy patrioci zakwaterowani będą w przygotowanym już na tę okoliczność lokalu należącym do miejskich zasobów komunalnych przy ul. 11-go Listopada.

Informacja nadesłana/Jakub Płatkowski

comments.gif, 1,4kB76 read.gif, 1,5kB 3222 print.gif, 1,4kB

Galeria

galeria

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
16.05.2017 18:33
IP: 89.228.160.*

Nie wiem co chcesz młody człowieku przekazać przez ten artykuł. Aleppo to miasto w którym bomby spadają na głowę ludziom - dzieciom, kobietom, mężczyznom starcom. Cos jak Warszawa w 1944 roku z której nie było ucieczki. To że dorośli politycy przesiąknęli już cynizmem politycznym - jestem w stanie zrozumieć ale ty masz jeszcze szansę aby być od tego wolnym. Nie bierz przykładu ze swoich starszych "kolegów".

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
16.05.2017 21:51
jose IP: 192.162.151.*

Oby tylko was nie dotknęła wojenna zawieruchy

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
17.05.2017 07:01
Ann IP: 213.77.82.*

Artykuł konkretny. Bardzo dobrze że ściągamy naszych ze wschodu. To są bardzo mądrzy ludzie, pokrzywdzeni przez los. Niech przyjeżdża ich jak najwięcej do Ojczystego kraju - szkoda tylko że ich dziadkowie nie doczekali tego! PS>>>komentarzami urzędników opłacanych przez "koleSSSiów" nie przejmuj się. Pisz dalej.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
17.05.2017 16:56
IP: 159.205.232.*

W demokracji wszyscy są ponoć równi. Dlaczego więc POLSKA rodzina po założeniu nie dostaje mieszkania i takiej dotacji? Polacy to śmiecie?!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
18.05.2017 09:49
IP: 159.205.232.*

O kobietach , starcach i dzieciach nie mówię. ale pytam się dlaczego mamy utrzymywać młodych i zdrowych DEZERTERÓW, którzy uciekli z powodu wojny, zamiast walczyć o swój kraj, albo podać się i pokornie pracować U SIEBIE?!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
18.05.2017 16:40
IP: 94.254.129.*

Kazdy zagorzaly zwolennik po powinien obowiazkowo przekazywac co miesiac odpowiednia kwote na sfinansowanie pobytu uchodzcow,ciekawe czy wtedy tez by tak krzyczeli.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
18.05.2017 22:03
Olo IP: 84.181.104.*

W Finlandii przyjęto 100 somalijczyków ,dziś ich jest ich 18tys.. Czy nikt nie rozumie że wystarczy uchylić drzwi i goście będą zapraszać kolejnych gości ? Dla Polskich dzieci 500+ to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zaproszenie młodych ludzi którzy nie szanują nas, naszej kultury ,gardzą naszymi wartościami nigdy się nie asymilują ,a podrzynanie gardeł w ich kraju to sposób na dialog społeczny.Jest OK ! Trzeba ich karmić ,ubierać troszczyć się mieszkanie ,uczyć języka ,zapewnić opiekę lekarską . Dla dzieci pieniędzy żal. Dla egzotycznych nygusów mają się znaleźć ?

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
20.05.2017 16:50
Olo IP: 84.181.122.*

Przyjmowanie młodych byczków, w markowych strojach z Aifonami w ręku nie ma nic wspólnego z działalnością humanitarną ! Gdzie ich matki, żony, siostry, dlaczego nie ratują kobiet i dzieci ?

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
20.05.2017 16:50
Olo IP: 84.181.122.*

Przyjmowanie młodych byczków, w markowych strojach z Aifonami w ręku nie ma nic wspólnego z działalnością humanitarną ! Gdzie ich matki, żony, siostry, dlaczego nie ratują kobiet i dzieci ?

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
21.05.2017 08:10
Aleksandrowianin IP: 37.47.129.*

To że nie mają dokumentów i tworzą fałszywe tożsamości da się zweryfikować przez zespoły językoznawców. Wystarczy kilka pytań do delikwenta a pochodzenie delikwenta będzie jasne. Dla angola ruski może udawać polaka, ale polak nie da się oszukać. Oczywiście metoda nie jest doskonała, nie jestem specjalistą w tej materii ale wystarcz chcieć by osiągnąć 95% skuteczności. Na pozostałe 5% znalazłby się sposób. Wszystko zależy od woli. Jeśli jest choć ziarno prawdy w lansowanej tezie, że całe to zamieszanie jest w celu pozyskania taniej siły roboczej, to stworzenie systemu weryfikacji przydatności poprzez pracę jest jak najbardziej na miejscu. Umiesz przekonać pracodawcę o swojej przydatności to proszę możesz zostać ale ostateczna zgoda za parę lat, bo to długotrwały proces i musisz się wykazać NIEKARALNOŚCIĄ!!!! Pozostałych nie będących uciekinierami z obszaru wojny, opornych nie dających się zweryfikować i takich którzy mają problemy z zaakceptowaniem norm prawnych do specjalnych obozów. Oczywiście o odpowiednim standardzie humanitarnym. I nie jest to jakieś nadzwyczajne odbieranie ludziom godności bo jak przypomnę tych Polaków którzy "uciekali" z Polski w i po stanie wojennym to przechodzili oni przez stworzone do tych celów obozy. Mam znajomych którzy przebywali w takim obozie ponad pół roku i powędrowali dalej w świat. I wtedy nie było to niehumanitarne czy sprzeczne z prawami człowieka. Nikt się z nami nie cackał. Sprawdzano czy nie jesteśmy komunistycznym zagrożeniem. A skala była nieporównanie mniejsza. Myślę, że nas Polaków którzy szukali nowego domu w innych krajach bardzo dużo różni od tej fali która teraz zalewa EU. Nikomu nie narzucaliśmy naszego światopoglądu czy religii. W wielu miejscach pojawialiśmy (jak na bliskim wschodzie) tylko przejściowo. Nie tworzyliśmy kontr środowiska dla autochtonów, a tam gdzie zostawaliśmy na stałe przyjmowaliśmy bez oporów wszystkie reguły rządzące tamtymi społeczeństwami. Jest różnica prawda?

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
22.05.2017 12:26
IP: 77.253.94.*

Ludzie choć trochę interesujący się historią wiedzą, że na przełomie XIX XX wieku po Europie środkowej i wschodniej krążyli agenci namawiający miejscową ludność na emigrację do Ameryki. Byli to agenci linii żeglugowych napędzający pasażerów na transport do Stanów i opowiadających bajki o życiu w Ameryce. Jak to często się kończyło, wiedzą wszyscy którzy przeczytali "za chlebem". Ciekawy jestem kto opłaca agentów namawiających dziś muzułmanów na emigrację do Europy. I to jest moim zdaniem imigracja nienawiści, bo biedacy zawsze zazdroszczą tym, których uważają za bogatszych i na tym polega marksistowskie wyjaśnienie nienawiści klasowej.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
27.05.2017 22:26
oLo IP: 84.181.120.*

W Afryce żyje ponad miliard ludzi ,wkrótce będą dwa. Miliony ludzi czekają na przerzut do Europy. Tego żaden nawet najbogatszy kraj nie wytrzyma. Trzeba być matołkiem bez wyobraźni aby popierać jakieś relokacje.Unia Europejska jest już trupem. Jeszcze niby żyje ,ale widać że z trudem ,kolejne miliony przybyszów przypieczętują jej los. Nawet jeśli nie przyjmiemy żadnego migranta i ustawimy na granicach karabiny maszynowe, czy będziemy w stanie przetrwać zalew Islamu ? Czy ginące narody Europy zachodniej dadzą się podporządkować Islamistom ,czy chwycą za broń ? Wtedy możemy ich wspierać, a co jeśli zwrócą się przeciw nam ? Produkcja i handel staną , czy wprost przeciwnie bogactwa zachodu popłyną do nas w zamian za broń i żywność ? Jest pewne świat jaki znamy umiera i nie wiadomo co po nim nastąpi ?

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
28.05.2017 15:23
IP: 87.205.243.*

Sprowadzamy rodaków ze Wschodu? Twórca Czeka ? Feliks Edmundowicz Dzierżyński też był rodakiem ze Wschodu... A także Rokossowski i inni...

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
28.05.2017 16:18
IP: 159.205.239.*

Nudno tak siedzieć w domu ze złamaną nogą, więc proponuję zabawę umysłowa dla inteligentnych czytelników. Określenie open mind oznacza otwarty umysł który pozwala TEORETYCZNIE rozważać różne, mniej czy bardziej prawdopodobne sytuacje. Proponuję zastanowić się wspólnie co się stanie, gdy okaże się iż muzułmanie mają rację i że szatan opanował naszą zachodnią cywilizację. Czy powinniśmy pozostać w łapach Szatana, czy raczej przejść na islam pod opiekę Allaha. Oczywiście zdaję sobie sprawę, ze wielu chrześcijańskich ortodoksów postanowi umrzeć z imieniem Chrystusa na ustach broniąc królestwa Szatana, ale jak sytuacja rozwinie się konkretnie w Aleksandrowie po przejściu na islam? Chyba nie omylę się twierdząc, że jednym z pierwszych popierających ten stan rzeczy będzie pan Leszek Pierlejewski, który oświadczy publicznie, że już od lat popierał islam wyjąc po kryjomu do księżyca. Zaproponuje on z pewnością zmianę nazwy miasta z Aleksandrowa na Allahsandrów, a nazwę ulicy pod patronatem wieloletniego bojownika z komuną na imienia imama Pierlejewskiego. A potem uczci to toastem z kumysu wołając ?Zdrowie wasze w gardło nasze!?. Kto podejmie dalszy wysiłek i opisze swoją wizję Aleksandrowa pod panowaniem Półksiężyca? Nasz wielki świętej pamięci Proboszcz proroczo przewidział taką sytuację i na cmentarnej kaplicy przy ulicy Krótkiej umieścił wizerunek symbolu islamu ? PÓŁKSIĘŻYC!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
05.06.2017 10:05
Hehehe IP: 192.162.149.*

Płatkowski poleciał po bandzie... Widać elementarny brak wykształcenia u człowieka który zamiast sie uczyć zajmuje się bawieniem w dorosłego. To nie jest normalne.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
07.06.2017 14:40
IP: 37.248.154.*

"Zamiast imigrantów, rodacy ze wschodu"... Ludzie przecież to jest wszystko niedorzeczne.Zakładając, że na polskiej ziemi pojawią się nasi rodacy ze wschodu to i tak w polskich klimatach zawsze będą postrzegani jako: kacapy, ruskie albo zabugowce.Taka tkwi w nas zawiść i mentalność.Zwłaszcza w tych ubogo wykształconych

dodaj odpowiedź