Zamów reklamę 508 860 500
brak sond
ALemiasto.pl > Newsy > 2 maja - Dzień Flagi w Aleksandrowie Łódzkim - film
źródło: / dodał: Redakcja
05.05.2017 17:50:03
Mimo niesprzyjającej pogody, 2 maja, tuż po Litanii do Matki Bożej, parafianie oraz wszyscy chętni spotkali się przed kościołem pw. św. Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie. Tam właśnie asysta młodych Strzelców Rzeczypospolitej przekazała księdzu proboszczowi polską flagę, która przy dźwiękach hymnu państwowego została uroczyście wciągnięta na maszt. Kilka słów odnośnie polskich barw i znaczenia flagi dla naszej tożsamości wygłosił obecny poseł na Sejm RP Marek Matuszewski.

Dalsza część ustanowionego przed 13 laty Dnia Flagi odbyła się w ogrodach parafialnych. Wprawdzie pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie wszystkich przygotowanych na wtorek atrakcji, jednak dobra atmosfera sprzyjała ożywionym rozmowom. Dzięki temu każdy z przybyłych mógł porozmawiać nie tylko z posłem, ale również z radnymi powiatowymi Markiem Szewczykiem i Michałem Banaszczykiem oraz radnym miejskim Konradem Masiarkiem, którzy chętnie odpowiadali na pytania mieszkańców.

Duże zainteresowanie wśród najmłodszych (ale nie tylko) budziły repliki broni z II wojny światowej oraz strzelnica asg. Zainteresowanie pań wzbudzał przystojny kosynier, a celem łasuchów były przepyszne ciasta przygotowane przez parafianki.

Dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy - następnym razem pogoda będzie lepsza!


comments.gif, 1,4kB64 read.gif, 1,5kB 1701 print.gif, 1,4kB

Galeria

galeria

Komentarze ostatnie 24h

comments_item.gif, 1,3kB
06.05.2017 08:49
IP: 159.205.189.*

Z treści komentarza wygaszanego w czasie filmu wynika, ze polska flaga składa się z dwóch poziomych pasów: białego i czerwonego. Dlaczego więc wywieszono na maszcie flagę o PIONOWYM układzie pasów? Czy to też flaga polska?

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.05.2017 20:43
Patriota IP: 95.41.241.*

Jestem dumny z tego, że są jeszcze ludzie w Aleksandrowie Łódzkim, którym się chce coś zorganizować, bez udziału publicznych pieniędzy, dla ludzi, dla miasta, dla ojczyzny. Wielki szacun. Piękna inicjatywa. P.S. Dla mnie osobiście białe jest białe, a czerwone czerwonym. W dodatku wszystko na swoim miejscu.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.05.2017 20:58
IP: 188.146.138.*

Naprawdę podziwiam tą dyskusję i odnoszę wrażenie że Ci co tu wypisywali swoje z ich punktu widzenia "racje" siedzą w domu nie wyściubiając nosa poza cztery ściany a pisze bo z nudów już jie wiedzą co ze sobą począć. Takie dyskusje jak zwykle nic nie dają ale satysfakcja dla nich jest wielka bo mogą cos napisać. Szkoda bo jest tyle dziedzin w których mogą się wykazać a marnują swoje talenty na pisaninie. Cóż może kiedyś ktoś ich doceni i będą mogli wyjpłynąc na "szersze wody" Pozdrawiam ich serdec ie.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
06.05.2017 22:05
IP: 84.40.211.*

Odbyła się msza święta, uczczono Dzień Flagi, dla dzieciaków zorganizowano zabawy-więc co się komu nie podoba. Nie rozumiem. Chyba tylko to, że nie było nikogo z UG.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
07.05.2017 08:58
Janusz IP: 78.10.54.*

Dlaczego nikt nie jest ciekaw moich przeżyć z marszu???? Zajmujecie się tylko sobą.

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
08.05.2017 07:02
IP: 159.205.232.*

Po raz kolejny potwierdzamy opinię doktora Franka, szefa Generalnej Guberni, który twierdził że jesteśmy narodem podludzi. W normalnym kraju po przegranych wyborach opozycja nie walczy zbrojnie ze zwycięzcami, nie stara się rzucać im kłód pod nogi i nie przeszkadza w żaden inny sposób. Po prostu pomaga sprawować rządy nawet w przypadku gdy uważa iż rządzący się mylą. Jeśli rzeczywiście rząd się myli, to pomagając mu szybciej udowodnimy pomyłkę i wytrącimy argument o przyczynach klęski. Rząd nie będzie tłumaczył się niepowodzeniem przez ataki opozycji, tylko wina jego będzie ewidentna. A w przypadku, gdy rząd ma rację, to poparcie opozycji będzie korzystne dla Polski. Dam dwa przykłady takich działań: W Niemczech hitlerowskich po wygranej nazistów żadnej opozycji nie było, tylko cały naród entuzjastycznie zabrał się do pracy która w ciągu kilku lat wysunęła zrujnowane Niemcy na czoło świata gospodarczego. Ale ponieważ Hitler przyjął błędną politykę, Rzesza zawaliła się po 12 latach, zamiast trwać lat tysiąc. W USA też nikt nie gloryfikuje przegranych żołnierzy Południa, a po wygranych wyborach opozycja nie przeszkadza na każdym kroku rządzącym jak w Polsce. I Stany dzięki temu od lat przodują w świecie. UCZCIE SIĘ POLACY! A co do bubków z PO, to wszyscy wiemy, że ich rządy zbankrutowały kolejny raz; Najpierw dostała kopa Unia Wolności, która szybko przemianowała się na Unię Demokratyczną i po przegranych kolejnych wyborach została w końcu PO. Dziś usiłuje dopchnąć się do koryta jako Nowoczesna . Popierają ją tylko dawni przywódcy których oderwano od stołka i idioci twierdzących że rządy większości to bolszewizm (Przecież partia bolszewików bolszaja była tylko w nazwie, a naprawdę była mniejszością pchająca się do władzy jak fachowcy od przebudowy Polski na wuja, zupę i kamieni kupe!. Niech usiądą lepiej w jakimś kącie i teoretycznie rządzą Polską teoretyczną, która sami stworzyli!

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
09.05.2017 19:01
IP: 89.228.160.*

http://lodz.onet.pl/zawiazalo-sie-stowarzyszenie-dla-budowy-drogi-s14/0b6hjdm burmistrz Aeksandrowa - prezesem

dodaj odpowiedź
comments_item.gif, 1,3kB
12.05.2017 00:08
Gosia IP: 192.162.151.*

Do 232* Zgadzam się z Tobą. Masz rację. Opozycja powinna współpracować i tu nie powinno podlegać dyskusji. Tylko że obecna opozycja nie tak została zadaniowana przez swoich mocodawców. Mają siać ferment i przejąć władzę "aby było tak jak było".

dodaj odpowiedź