ALemiasto.pl

Awans młodziczek i mecz walki seniorek

Za nami siatkarski weekend (3-4.11) aleksandrowskich siatkarek Klubu "Libero VIP". W niedzielę Młodziczki Klubu rozegrały bardzo udany i zakończony awansem do wyższej grupy II Turniej Rundy Zasadniczej Wojewódzkiej Ligi Siatkówki Młodziczek. Zawody rozegrano w Zduńskiej Woli w hali tamtejszego SOS-u. Rywalkami w grupie naszych dziewcząt były drużyny UKS-AS Zduńska Wola,KS-"Dziewiątka" z Łodzi oraz ekipa "Libero" Pajęczno.

Mecze były grane systemem 1 drużyna z 4 i 2 z 3, a następnie zespoły zwycięskie grały mecz
o awans natomiast przegrane walczyły o utrzymanie w grupie V. Nie bez znaczenia był tutaj wzorowy doping przybyłych na Turniej za drużyną Kibiców. "Liberki" zanotowały świetny występ i po dwóch wspaniałych zwycięstwach awansowały do Gr. IV, w której już 18 listopada we własnej hali w Aleksandrowie łódzkim przy ul. Wyzwolenia 3 rozegrają III Turniej Rundy Zasadniczej będąc jego gospodyniami. Gratulujemy młodym sukcesu i czekamy na kolejne.
 
Wyniki drużyny:
"Libero VIP" 2:0 KS-"Dziewiątka"
"Libero VIP" 2:0 UKS-AS Zduńska Wola
 
skład:
Chrzanowska, Grabarczyk, Sobanty, Zuzia Dobroniak, Zosia Dobroniak, Kasza, Kajtowska, Marczyk, Gieraga, Ługowska, Pińkowska, Górska.
Trener: Paweł Mikołajczyk
Asystent: Ewa Sobanty
 
W poniedziałek (5.11) natomiast Seniorki Klubu rozegrały bardzo emocjonujący i zacięty mecz w ramach rozgrywek Ekstraklasy ligi Amatorskiej z silną drużyna "Denlux"-Sport ekspert z Łodzi.
Mecz ten odbył się w hali SP-4 w Aleksandrowie przy ul. Wyzwolenia 3 i nasze siatkarki wystąpiły w nim jako gospodynie. Zupełnie przebudowana Drużyna "Libero VIP" zagrała świetny, choć przegrany, mecz i pozostawiła po sobie na parkiecie bardzo dobre wrażenie. Mecz był zacięty i na tzw. styku, a dwa z czterech setów grano na przewagi w jednym padł wynik 30:28 dla naszych siatkarek! Długie wymiany, piękne akcje i walka do samego końca w każdym secie złożyły się na wspaniałe siatkarskie widowisko,którego świadkami byli licznie przybyli Kibice.


Tutaj wielki szacunek dla Kibiców za wspaniały doping dla "Libero VIP" oraz wielkie podziękowanie dla Młodziczek Klubu, które również przybyły wesprzeć starsze koleżanki dopingiem. Ostatecznie mecz zakończył się porażką 1:3 ale doprawdy decydowały o wyniku niuanse,a sama gra mogła się podobać zebranej publiczności. Dziewczyny zainkasowały punkt za ugrany set na ciężkim przeciwniku i to cieszy...brawo...!!!
 
"Libero VIP" 1:3 "Denlux"-Sport Ekspert
 
Skład:
Miłek, Marciniak, Bużyńska, Ruśkiewicz, Mastalska, Budzyń, Bilicka, Smeja, Iskrzyńska, Wapińska, Dębowska.
Trener: Maciej Tietianiec

Galeria