ALemiasto.pl

Trwa rekrutacja wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI

W Aleksandrowie Łódzkim również można zostać wolontariuszem. Na śmiałków czeka kilkanaście miejsc. Kandydaci mogą zgłaszać się do 30 września przez stronę www.superw.pl. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

SZLACHETNA PACZKA od 16 lat łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą ich wesprzeć. Tylko rok temu pomoc otrzymało blisko 21 tys. rodzin, a wartość pomocy przekazanej sięgnęła 54 mln złotych.
Bez wolontariuszy, nie ma Paczki i Akademii
W ubiegłym roku Paczka połączyła ponad milion Polaków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca SuperW - wolontariuszy, wspomagających Paczkę. Ich rola jest kluczowa.
Wolontariat, który rozwija

- Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji, w tym biznesowych - podkreśla ks. Stryczek. - To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy - dodaje.
Również sami wolontariusze potwierdzają, że udział w Paczce, nauczył ich m.in. planowania, dobrej organizacji pracy, komunikatywności i współpracy z innymi.
Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Wiosna oraz jego projektami społecznymi.
www.szlachetnapaczka.pl

Galeria