ALemiasto.pl

RAZEM W HOŁDZIE WYKLĘTYM

RAZEM DLA MIASTA, RAZEM W HOŁDZIE WYKLĘTYM
Ustanowiony w 2010 roku Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych z roku na rok coraz bardziej wrasta w świadomość społeczeństwa. W Aleksandrowie od początku trafił na podatny grunt, organizowane oddolnie trwały zawsze kilka dni.


I w tym roku, główni organizatorzy całości obchodów, Strzelcy Rzeczypospolitej oraz Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy, stanęli na wysokości zadania. Co więcej, można powiedzieć, że tegoroczne obchody zapowiadają się naprawdę wyjątkowo! Tak bowiem można nazwać każde z przygotowanych wydarzeń, szczególnie zaś organizację VI Edycji Biegu Tropem Wilczym! Tę prowadzoną jednocześnie w prawie 300 miastach na terenie Polski i całego świata akcję, objął swym Patronatem Honorowym, Prezydent RP Andrzej Duda.

Bieg, biegiem, ale warto zaznaczyć, że całość naszych obchodów wspierają i patronują jej Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau oraz Instytut Pamięci Narodowej Odział w Łodzi. To niezwykle nobilitująca sytuacja dla naszego miasta, które dzięki obecności ogólnopolskich mediów, na pewno skorzysta na promocji, zwłaszcza, że nic za to nie zapłaci! Cała inicjatywa jest bowiem oddolna, przygotowana przez mieszkańców, niezależnie od ich poglądów na rożne sprawy.

Jak to bywa przy tego typu patriotycznych wydarzeniach, w ich organizację włączyły się kolejne grupy i kolejne osoby. Ogromne wsparcie dają jak zawsze miejscowi radni: powiatowy, Marek Szewczyk i miejski, Konrad Masiarek, bez których na pewno by się nie udało. Obaj zapowiedzieli m.in. swój osobisty udział w sobotnim Marszu z Lutomierska do Aleksandrowa. Z niecierpliwością czekamy na sprawdzenie formy samorządowców i mamy nadzieję, że już wkrótce dołączą kolejne aleksandrowskie VIPy. To impreza naprawdę dla wszystkich!

Na prośbę o pomoc pozytywnie odpowiedziały obie miejskie parafie, a większość poszczególnych wydarzeń odbędzie się na terenie parafii pw. Świętych Archaniołów Rafała i Michała. Jak przy wszystkich patriotycznych uroczystościach obecne będzie Stowarzyszenie "SPAŁ 2000", czyli "Przedsiębiorcy". Przy opracowaniu trasy biegu pomogli profesjonaliści, a mianowicie biegacze z "AGB Torfy", poczęstunkiem zajmie się parafialne koło "Caritasu", wolontariuszami będzie aleksandrowska młodzież. Część nagród przygotuje prezes naszego oddziału Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, marek Szewczyk. Nagrody dla najmłodszych biegaczy zapewni m.in. łódzki raper, właściciel sklepu "Dumny Polak", Basti. Wystawę Wojciecha Korkucia przygotowała Fundacja im. St. Pomian-Srzednickiego.

Oczywiście, takimi wydarzeniami, zainteresowały się prawie wszystkie lokalne media, które zgodnie objęły patronaty medialne. Będzie dokumentacja filmowa, będą bezpośrednie transmisje na facebooku. Włączcie się w organizację, przyjdźcie i weźcie udział. Oddajcie hołd Żołnierzom Niezłomnym.

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia, na spotkanie z Tadeuszem Płużańskim, na Msze Święte, na Drogę Krzyżową, na III Marsz z Lutomierska, ognisko z ppłk. Barańskim, pseud. "Tatar" i mjr. Tadeuszem Bratkiem pseud. "Orliński". Odbędzie się też koncert Bartłomieja Kurowskiego, ale kulminacją obchodów ma być niedzielny Bieg Tropem Wilczym. Spotkamy się tam również, oddać hołd Wyklętym i dopingować naszych biegaczy. Przygotowaliśmy liczne atrakcje: stoisko Instytutu Pamięci Narodowej, naukę pierwszej pomocy medycznej, liczne atrakcje dla dzieci, konkurs plastyczny, wiele, wiele konkursów i nagród, dla całych rodzin. Będą również rekonstruktorzy i wojskowa grochówka.

Dodatkowe Informacje o całości obchodów znajdziecie na profilu FB https://www.facebook.com/Obchody-Dni-Pamięci-Żołnierzy-Wyklętych-w-Aleksandrowie-Łódzkim-1198374983598285.
Jeżeli chcesz się o coś zapytać, dołączyć do sponsorów, napisz na adres: aleksandrow@strzelcyrzeczypospolitej.pl(c) Alemiasto

Galeria