ALemiasto.pl

II MIEJSCE SIATKAREK "LIBERO VIP"

Młode adeptki siatkówki nowo powstałego Klubu "Libero VIP" Aleksandrów Łódzki zajęły doskonałe II miejsce w Turnieju Mini Siatkówki dziewcząt rozegranym w sobotę 17 lutego w Kluczewsku w kategorii "Trójek". "Kluczewsko Mini Volley Cup 2018" zgromadziło aż 28 zespołów z całej Polski i trzeba zaznaczyć, że rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie, co nie było bez znaczenia dla naszej młodej ekipy, która dopiero teraz wchodzi na mapę siatkarskich Klubów.

Turniej rozgrywany był w Rundzie I jeden set do 15 pkt, a w półfinałach oraz finale do 21 pkt.
Siatkarki "Libero VIP" spisały się doskonale ponieważ na 12 rozegranych meczy oddały zaledwie 3 spotkania wygrywając 9 pozostałych. Dziewczęta pod opieką Ewy Sobanty zagrały bardzo dobrze i nie wystraszyły się niejednokrotnie wyżej notowanych rywalek między innymi z Opola, Dąbrowy Górniczej, Wieliczki, Tuszyna czy Nowego Targu.
Po drodze do srebrnych medali w półfinale pewnie pokonały ECO-AZS "Uni" Opole (21:14) lecz faworytkom Turnieju drużynie MKS-MOS Wieliczka I nie sprostały w finale imprezy ulegając im w stosunku 7:21.

Cieszy nas dobra postawa aleksandrowianek, które stanowią niejako zaplecze kadry seniorskiej (Juniorek) "Libero VIP". Liczymy na kolejne sukcesy drużyny Ewy Sobanty, przez co marka nowego Klubu szybko zacznie być rozpoznawalna na siatkarskich arenach.
Brawo dziewczęta...Brawo pani trener...!!!

Skład:
Maja Grabarczyk, Zosia Sobanty, Patrycja Przybylska.
Trener: Ewa Sobanty.

Galeria