ALemiasto.pl

Po nitce do... uprawy konopi

Działania przeprowadzone przez aleksandrowskich i zgierskich policjantów doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Aleksandrowa Łódzkiego łącznie ponad 100 litrów nielegalnego alkoholu, 16 kg tytoniu i 509 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 136 krzewów konopi indyjskich wraz z urządzeniami służącymi do uprawy oraz 121 gram ususzonej marihuany i 31 gram amfetaminy. Do sprawy zatrzymano 3 mężczyzn, dwóch usłyszało już zarzuty.

Aleksandrowscy policjanci ustalili, że na terenie jednej z posesji mieszczącej się w Aleksandrowie Łódzkim ma odbywać się handel alkoholem i papierosami bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze wiedzieli również, że zamieszkujący tam mężczyzna może mieć związek z przestępczością narkotykową. 22 czerwca 2017 r. wkroczyli na posesję, gdzie zastali 48-letniego właściciela oraz jego 26-letniego znajomego. Z pomocą technika kryminalistyki i psa policyjnego funkcjonariusze przeszukali teren posesji oraz samochód mężczyzny. Podczas przeszukania stróże prawa zabezpieczyli 10 litrów nielegalnego alkoholu, 16 kg tytoniu i 509 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto zabezpieczono 31 gram białego proszku oraz 121 g suszu roślinnego.

Policjanci prowadzący na miejscu czynności znaleźli dwie umowy kupna tego samego samochodu. Na jednej umowie kupującym był zatrzymany 48-latek, na drugiej zatrzymany wspólnie z innym 26-latkiem. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy o powiązania obu mężczyzn z narkotykami. Kryminalni pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie podczas przeszukania znaleźli 100 litrów nielegalnego alkoholu. Początkowo wydawało się, że na posesji nic więcej nie znajdą, jednak policjanci wyczuli dobrze sobie znany charakterystyczny zapach konopi indyjskich. Stróże prawa znaleźli wejście na poddasze, gdzie znajdowała się profesjonalnie przygotowana uprawa marihuany. Oprócz 136 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu znaleźli specjalistyczne urządzenia oraz środki chemiczne służące do prowadzenia uprawy. Dodatkowo w garażu w workach z ziemią kryminalni znaleźli 183 fragmenty suchych roślin konopi wraz z systemami korzennymi.

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w celi zgierskiego aresztu. Dwóch zatrzymanych usłyszało szereg zarzutów o przestępstwa narkotykowe i akcyzowe. Za takie czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Od podejrzanych śledczy zabezpieczyli pieniądze i przedmioty o wartości 3820 zł na poczet przyszłych kar. Prokurator zadecydował o oddaniu mężczyzn pod dozór policyjny. Wstępne badania przeprowadzone przez policyjne laboratorium potwierdziły, że zabezpieczony susz i krzewy to marihuana, natomiast biały proszek to amfetamina. Sprawę podejrzanej umowy kupna samochodu badają aleksandrowscy śledczy.

(c) Alemiasto

Galeria