ALemiasto.pl

2 maja - Dzień Flagi w Aleksandrowie Łódzkim - film

Mimo niesprzyjającej pogody, 2 maja, tuż po Litanii do Matki Bożej, parafianie oraz wszyscy chętni spotkali się przed kościołem pw. św. Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie. Tam właśnie asysta młodych Strzelców Rzeczypospolitej przekazała księdzu proboszczowi polską flagę, która przy dźwiękach hymnu państwowego została uroczyście wciągnięta na maszt. Kilka słów odnośnie polskich barw i znaczenia flagi dla naszej tożsamości wygłosił obecny poseł na Sejm RP Marek Matuszewski.

Dalsza część ustanowionego przed 13 laty Dnia Flagi odbyła się w ogrodach parafialnych. Wprawdzie pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie wszystkich przygotowanych na wtorek atrakcji, jednak dobra atmosfera sprzyjała ożywionym rozmowom. Dzięki temu każdy z przybyłych mógł porozmawiać nie tylko z posłem, ale również z radnymi powiatowymi Markiem Szewczykiem i Michałem Banaszczykiem oraz radnym miejskim Konradem Masiarkiem, którzy chętnie odpowiadali na pytania mieszkańców.

Duże zainteresowanie wśród najmłodszych (ale nie tylko) budziły repliki broni z II wojny światowej oraz strzelnica asg. Zainteresowanie pań wzbudzał przystojny kosynier, a celem łasuchów były przepyszne ciasta przygotowane przez parafianki.

Dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy - następnym razem pogoda będzie lepsza!

Galeria