ALemiasto.pl

Tomasz filharmonii nie wybuduje

Ciekawy głos w dyskusji o trwonieniu naszych pieniędzy. Również zastanawialiśmy się nad brakiem informacji o szczegółach przetargów czy zapytań ofertowych, które w naszym mieście wygrywa agencja artystyczno-reklamowa "Pasja". Bardzo ciekawe spostrzeżenia o "promocyjnym biznesie" w wykonaniu naszego urzędu znaleźliśmy na stronie Stowarzyszenia RKW-RKW. Udostępniamy w całości.

"Mój dobry znajomy, taki ze szkolnej ławki, powiedział kiedyś, że gdyby ojciec naszego burmistrza był muzykiem a nie sportowcem, przy każdej szkole w Aleksandrowie mielibyśmy filharmonię a nie halę sportową.

Filharmonii co prawda nie mamy, mamy za to przeróżne koncerty ogłoszone "podstawą promocji miasta". W przypadku promocji nie byłby niczym dziwnym również fakt, że Naczelnik Wydziału Promocji UM Aleksandrowa Łódzkiego Tomasz Barszcz i właścicielka agencji artystyczno-reklamowej "Pasja" Katarzyna Kowalczyk spotykają się w telewizyjnym studio i debatują o zakrętach muzyki rockowej, gdyby nie fakt, że pani Kasia od lat wygrywa większość przetargów i zapytań ofertowych na organizowanie imprez w Aleksandrowie Łódzkim. Prawie wszystko jak leci - Dni Aleksandrowa, Dożynki a także Summer Dying Loud, który podobno jest solą w oku "zrytym beretom". Właśnie tak bowiem wzburzeni internauci określili twórców a raczej twórczynie petycji przeciwko finansowaniu festiwalu SDL z naszych publicznych pieniędzy.

Pani Kasia organizuje imprezy w Aleksandrowie, a pan Tomasz zostaje mianowany przez panią Kasię jurorem New York Festiwal 2016/2017. Doskonałe uzupełnienie. Czekamy także na ogłoszenie zapytania ofertowego na organizację koncertu SDL 2017. Czyżby znowu miała wygrać agencja "Pasja"?

Ogólnie promocja naszego miasta poprzez koncerty ma się świetnie, pan Tomasz z takimi zdolnościami najwyraźniej marnuje swój potencjał na nudnej posadzie urzędniczej. Mógłby mierzyć dużo, dużo wyżej. Jak do tej pory w swej działalności wykazuje spory talent organizacyjny. Bycie managerem zespołów Black Sun i Astral Queen, które występowały podczas Summer Dying Loud, prowadzenie agencji wydawniczo-reklamowej Pragmatic Media i posada Naczelnika Wydziału Promocji - jak to wszystko do siebie pasuje ;) Realizacja osobistych pasji muzycznych za pieniądze mieszkańców Aleksandrowa Łódzkiego jak na razie wychodzi Panu Tomaszowi wyśmienicie.

Serial "Kasia i Tomek" - oglądaj na BIP UM Aleksandrów Łódzki."

Tyle Stowarzyszenie RKW-RKW. Informacje z pewnością do przemyślenia jako kolejny kamyczek w dyskusji o potrzebie wprowadzenia pełnego publicznego rejestru gminnych umów. To jak panowie radni, panie burmistrzu, kiedy się go doczekamy? Wszak nie mamy nic do ukrycia?

A jeśli chodzi o koncerty, to cóż, jak widać walka do upadłego zgodnie z buńczucznymi wypowiedziami na sesji Rady Miejskiej. SDL BYŁ, JEST i BĘDZIE ! I nikt nas nie powstrzyma :) Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o pieniądze :)

Zdjęcie: screen z TVP3

Galeria