ALemiasto.pl

Tragiczny wypadek podczas zimowiska (aktualizacja 19.01 14:33)

Niestety, tragiczna informacja dotarła do nas z Wisły, gdzie na basenie przebywali uczestnicy zimowiska organizowanego przez Urząd Gminy w Zgierzu. Podczas kąpieli zmarł 12 latek z pobliskiego Ustronia (tuż koło Grotnik), drugi 12 latek (również z powiatu zgierskiego) w stanie ciężkim przebywa w szpitalu, w Bielsku-Białej.

Jak podaje rzecznik prasowy cieszyńskiej policji podkom. Rafał Domagała, do wypadku doszło wczoraj około godziny 15 w ośrodku sportowym w Wiśle. Dziewiętnastoosobowa grupa nastolatków korzystała tam z basenu. Mimo obecności "ratownika" i opiekunów, w pewnym momencie zauważono, że dwóch chłopców znajduje się pod powierzchnią wody, na dnie basenu. Po wyciągnięciu ich z wody podjęto próbę reanimacji, wezwano też pogotowie. Niestety, nie udało się uratować młodego mieszkańca Ustronia. Stan drugiego z chłopców, który został przewieziony do szpitala, lekarze określali jako ciężki, w tym momencie, po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej już jako stabilny. Nie potwierdzili też obrzęku mózgu.

Według potwierdzonych przez policję informacji w miejscu tragedii nie ma monitoringu, a śledczy podczas ustalania przebiegu zdarzeń opierają się na relacji opiekunów oraz pozostałych świadków. Wczoraj została przesłuchana część dzieci, dalsze ze względu na zakończenie zimowiska i powrót do Zgierza będą przesłuchane być może już w miejscu zamieszkania.Badania na zawartość alkoholu wykazały, że zarówno ratownik jak i opiekunowie byli trzeźwi. Niestety 29 letni mężczyzna, który pełnił funkcję ratownika nie posiadał żadnych uprawnień. Był to pracownik techniczny ośrodka sportowego, który tego dnia zastąpił etatowego pracownika.

zdjęcie: http://www.osstart.com.pl/

Galeria